Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şap Hastalığı Hayvan Pazarları Kapattırdı

Şap Hastalığı Hayvan Pazarları Kapattırdı
Kastamonu'da iki ayrı bölgede hayvanlarda şap hastalığının tespit edilmesi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerde bulunan tüm hayvan pazarları önlem amacıyla kapatıldı.

 

Kastamonu’nun bazı ilçe ve köylerinde hayvanlarda başlayan hastalıkların artması üzerine İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışma başlattı. Alınan numunelerin incelenmesinin ardından hayvanlarda şap hastalığı tespit edildi. Tosya ilçesine bağlı Çifter, Büyüksekiler, Kayaönü ve Akseki köyleri ile Taşköprü ilçesi’ne bağlı Kızılkese Köyü’nde şap hastalığının görülmesi üzerine İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu hastalığın yayılmasını önlemek için il merkezi ile ilçelerde bulunan hayvan pazarlarının kapatılmasına karar verdi. Komisyon tarafından hastalığın görüldüğü bölgelerde karanitna uygulamalarının başlanması kararlaştırıldı. Komisyon tarafından mezbaha ve kombinaya götürülecek hayvanlarında sıkı denetimden geçirilmesine, hayvanların girişine kontrollü olarak izin verilmesine, kesilmeyen hayvanların ise kordon dışına çıkışına müsaade edilmemesine karar verildi. Hastalığın tamamen ortadan kalkana kadar tedbirlerin aralıksız devam edeceği açıklandı.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 15:36

Etiketler : Kastamonuda    Şap    Hastalığı    Nedeniyle    Hayvan    Pazarları    Kapatıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4477
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN