Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçakların İmdadına Sahil Güvenlik Yetişti

Kaçakların İmdadına Sahil Güvenlik Yetişti
Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahilinden, 20 kişilik bota 58 kişi doluşarak dalgalı denize açılan kaçakların botu su alınca, imdatlarına sahil güvenlik ekipleri yetişti. Devriye görevindeki Sahil Güvenlik ekipleri, zor durumdaki 58 kaçağı kurtardı.

 

Dalgalı deniz ile soğuk havaya rağmen Afgan ve Suriye uyruklu 58 umut yolcusu 20 kişilik bir bota doluşup, Ayvacık’ın Kadırga Burnu Mevkii’nden denize açıldı. Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek isteyen kaçakların botu, kuvvetli esen poyrazın da etkisiyle oluşan dalgalar yüzünden su almaya başladı.
 
İçi su dolan bottaki kaçakların yardımına, TCSG 12 Bot Komutanlığı’na bağlı ekipler yetişti. Devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik ekipleri, zor durumdaki kaçakları fark edip bölgeye yöneldi. Kurtarılan kaçaklar, Sahil Güvenlik Botuna alındı. Küçükkuyu Sahil Güvenlik Komutanlığı Rıhtımından karaya çıkartılan kaçaklara, ıslak giysilerini değiştirmeleri için yeni giysiler verildi. Soğuktan elleri titreyen kaçaklar personel yardımı ile giydirilirken ardından yiyecek ve içecek yardımı da yapıldı. Kaçak göçmenler daha sonra, Ayvacık’taki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne sevk edildi.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 14:38

Etiketler : Botu    Su    Alan    Kaçakların    İmdadına    Sahil    Yetişti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9199
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN