Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cinayetin Nedeni Bahşişmiş

Cinayetin Nedeni Bahşişmiş
Antalya’da, çalıştığı pastanenin müdürü 32 yaşındaki Ümit Turan’ı öldürmekten yargılanan tezgahtar 31 yaşındaki Yunus Bağış, payına düşen 1200 lira bahşişi vermediği için müdürüyle kavga ettiğini, küfredince de bıçakladığını öne sürdü.

 

Antalya’da bir pastanede müdür olarak çalışan Ümit Turan, geçen 18 Eylül gecesi saat 03.00 sıralarında Kepez İlçesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda tartıştığı kişi tarafından bıçaklandı. Saldırgan olaydan sonra kaçarken, ağır yaralanan Turan kendisini pastanede birlikte çalıştığı Yunus Bağış’ın bıçakladığını söyledi. Turan hastanede yaşamını yitirdi. Olaydan sonra gözaltına alınıp tutuklanan Yunus Bağış hakkında ’kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 
BAHŞİŞ PAYIMI VERMEDİ
 
Antalya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında savunmasını yapan Yunus Bağış, olay tarihinde pastanede tezgahtar olarak çalıştığını söyledi. Yunus Bağış şöyle konuştu:
 
"Ümit Turan müdürümüz olduğu için bahşiş kutusunun anahtarı da ondaydı. 1200 lira bahşiş alacağım birikmişti. Bu parayı vermesini istediğimde Ümit Turan hep atlatıyordu. Bunun üzerine işyeri sahibine bahşiş paralarımızı alamadığımızı söyledim. Bu nedenle Ümit Turan bana kızdı. İşyerindeki sorunlar yüzünden psikolojik tedavi görmeye başladım ve paramı alamadan işyerinden ayrıldım."
 
PARKTA BULUŞUP ALKOL ALDIK
 
Olay günü de Ümit Turan ile Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda buluştuklarını, önce birlikte alkol aldıklarını anlatan Yunus Bağış, şöyle devam etti:
 
"Ben yine 1200 lirayı ödemesini istedim. Bunun üzerine bana küfretti, ’Şerefsiz, sana para yok’ diyerek cinsel organını gösterip ’Nah bunu alırsın’ dedi. Çok öfkelendim. 3- 4 ay kadar önce bir bıçak almıştım. Bu bıçağı sürekli taşıyordum. Bıçağı çıkararak Ümit Turan’a üç-dört kez vurduğumu hatırlıyorum. Çok pişmanım. Anti depresan kullanıyorum, başka da bir rahatsızlığım yok."
 
RAPOR İÇİN HASTANEYE SEVK
 
Mahkeme, psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu ve antidepresan kullandığını belirten sanığın Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilerek, gözlem altına alınmasını gerektiren bir rahatsızlığının olup olmadığı hususunda rapor hazırlanmasına karar verip duruşmayı erteledi.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 14:35

Etiketler : Cinayetin    Nedeni    bahşiş    Parasıymış    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8880
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN