Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Filenin Sultanları Serik’te Kampa Girdi

Filenin Sultanları Serik’te Kampa Girdi
Antalya’nın Serik İlçesi’nde kampa giren A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri’ne hazırlanıyor.

 

Gloria Sports Arena’da kampa giren A Milli Kadın Voleybol Takımı, hazırlıklarını Başantrenör Ferhat Akbaş yönetiminde sürdürüyor. Günde tek antrenman yapan Filenin Sultanları, Ankara’da 4-9 Ocak 2016 tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek. Milliler, daha sonra çalışmalarını eleme maçlarının oynanacağı Ankara’da sürdürecek. Ay yıldızlı voleybolculardan Güldeniz Önal milli takıma 18 Aralık, Özge Kırdar Çemberci 21 Aralık, Bahar Toksoy Guidetti ve Gözde Yılmaz ise 24 Aralık’ta dahil olacak. İlk antrenmanlarını yapan millilerin oldukça hırslı olduğu gözlendi.
 
İLK KAMP BELEK’TE
 
Kamp ve hazırlıklar hakkında bilgi veren Başantrenör Ferhat Akbaş, Olimpiyat elemeleri öncesi ilk kampı Belek’te yaptıklarını kaydetti. Belek kampının 24 Aralık’a kadar süreceğini kaydeden Akbaş, "Daha sonra kampımızın ikinci etabına maçların oynanacağı Ankara’da devam edeceğiz. Ankara bizim için çok önemli bir şehir. Maçlarımızda başarı elde ettiğimiz, taraftarıyla coşkulu bir şehir. Umarım Ankara’da bu başarıları elde ederiz" dedi.
 
8 TAKIM MÜCADELE EDECEK
 
Turnuvanın çok zorlu geçeceğine işaret eden Akbaş, şunları söyledi:
 
"Avrupa’nın en iyi takımları Almanya, Hollanda, Rusya, Hırvatistan, İtalya, Belçika ve Polonya buraya gelecek. 8 takım içerisinden bir takım olimpiyat vizesi alacak. 2’nci ve 3’üncü takımlar ise mayıs ayında Japonya’da yapılacak FIVB elemelerinde olimpiyat vizesi almak için mücadele edecek. Ankara’da hedefimiz ilk 3’e girmek ve bir eleme oynama hakkı kazanmak. Taraftarımızın da gücünü arkamıza alarak, Ankara’da olimpiyat vizesini almak istiyoruz. Çalışmalarımız buna yönelik umarım başarılı oluruz."
 
TÜRKİYE’NİN YER ALDIĞI GRUP
 
Akbaş Türkiye’nin yer aldığı grupta Almanya, Hollanda ve Hırvatistan’ın yer aldığını kaydetti. Akbaş, milli takımın kadrosunda Gizem Karadayı, Gizem Örge, Merve Dalbeler, Naz Aydemir Akyol, Nilay Özdemir, Özge Kırdar Çemberci, Eda Erdem Dündar, Kübra Akman, Büşra Cansu, Bahar Toksoy Guidetti, Özgenur Yurtdagülen, Gözde Kırdar, Gözde Yılmaz, Güldeniz Önal, Neriman Özsoy, Neslihan Demir Güler, Fatma Yıldırım, Hande Baladin, Polen Uslupehlivan’ın olduğunu da açıkladı.
 
 

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 13:37

Etiketler : Filenin    Sultanları    Serikte    Kampa    Girdi    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9236
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN