Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Molozlara Uydu Takibi

Molozlara Uydu Takibi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kaçak ve gelişigüzel moloz dökümünün önüne geçmek amacıyla hafriyat kamyonlarının uydudan izlenebileceği, “araç takip otomasyon sistemi" kuruyor. Altyapı çalışmaları devam eden sistem sayesinde, uydudan takip edilen kamyonlar izinli alanlar dışına moloz döktükleri an tespit edilip cezai işlem uygulanacak.

 

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı hazırlıklarına devam ettiği Hafriyat Yazılım Otomasyon Sistemi sayesinde artık kent içinde gelişigüzel moloz dökümünün önüne geçilecek. Sistem ile birlikte kentteki tüm hafriyat firmalarına ait kamyonlar, Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun hale getirilecek; ayrıca araçlara GPS cihazı takılacak. Böylece kamyonlar uydudan takip edilerek kaçak döküm yapanlar anında tespit edilecek. Sistemle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınacak yetki devriyle kaçak döküm yapanlara cezai işlem Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanacak. Sisteme dahil olmayan kamyonlar, İzmir sınırları içerisinde hafriyat taşıma ve dökümü işini yapamayacak.
 
Ayrıca moloz döküm alanları, kantarlar ile mobil ekiplere gece görüşüne sahip kameralar takılarak kamyonlar denetlenecek. Oluşturulan kontrol merkezine aktarılan kamera görüntüleri ve uydu takip bilgileri sayesinde, sisteme kayıtlı tüm hafriyat kamyonları canlı olarak izlenecek. GPS cihazı takılan kamyonların, ilçe belediyelerinden “hafriyatı nereden aldığı ve nereye dökeceğine dair" Atık Taşıma ve Kabul Belgesi alması da zorunlu olacak.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 13:01

Etiketler : Molozlara    Uydu    Takibi    Bölge   


Yorumlar

1033
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN