Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Veliler İsyan Etti

Veliler İsyan Etti
Van’ın Başkale İlçesi Yavuzlar Mahallesi İlk ve Ortaokulu’nda temizlik elemanı olmayınca okul çöplüğe dönüştü. Bu duruma tepki gösteren veliler, okul önünde toplanarak çocuklarını okula göndermeyeceklerini söyledi.

 

Taşımalı sistemle 5 mahalleden 400 öğrencinin eğitim gördüğü Yavuzlar Mahallesi İlk ve Ortaokulu’ne İş-Kur tarafından temizlik elemanı verilmeyince okul çöplüğe dönüştü. Tuvaletlerin temizlenmediği, kaloriferlerin yanmadığı okulun bu durumu aileleri ve öğrencileri isyan ettirdi. Okul önünde toplanan öğrenciler ve velileri yetkililerin sorunu çözmesini istedi.
 
ÇOÇUKLARIMIZI GÖNDERMEYECEĞİZ
 
Okulda eğitim yapılacak ortamın olmadığını söyleyen öğrenci velisi Taylan Akkaya şöyle konuştu:
 
"Üç aydır okul açılmasına rağmen buraya herhangi bir temizlik görevlisi verilmedi. Okulumuz çöp içerisinde. Tuvaletler temizlenmiyor, kaloriferler yakılmıyor. Çocuklarımız mont eldiven ve bereyle sınıflarda oturuyor. Getirilen kömür okul bahçesine boşaltılmış. Geçen yıldan kalan kalorifer külleri halen okul bahçesinde. Çocuklarımız tenefüslerde bu küllerin içerisinde oyun oynuyor. Bu durumda çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz."
 
İŞ-KUR’DAN ELEMAN BEKLİYORUZ
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkale İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sebahattin Barış, sorunun İş-Kur’un okula eleman vermemesinden kaynaklandığını belirterek, "İş-Kur’dan  talepte bulunduk. Bunu bekliyoruz. Eleman alındıktan sonra sorun çözülecek" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 12:54

Etiketler : İş-Kur    Eleman    Okul    Çöplüğe    Döndü    İsyan    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2068
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN