Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege’de Bir Göçmen Faciası Daha

Ege’de Bir Göçmen Faciası Daha
Muğla’nın Bodrum İlçesi Çatal Adası yakınlarında, bindikleri lastik botun alabora olması sonucu Irak uyruklu 2’si çocuk 4 kaçak yaşamını yitirdi. 8 kaçak ise sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kayıp olduğu belirlenen bir kaçağı ise arama- kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Jandarma, faicayla ilgili organizatör olduğu ileri sürülen Türk vatandaşı Y.Ö.’yü  Turgutreis Mahallesi’nde gözaltına alındı.

 

 
Bodrum’un Turgutreis İlçesi’nden yasadışı yollardan Yunanistan’ın Kilimli (Kalimnos) Adası’na gitmek üzere denize açılan Pakistan ve Irak uyruklu toplam 13 kaçağın bulunduğu lastik bot, bugün saat 01.00 sıralarında Çatal Adası açıklarında alabora oldu. Bir kısmı can yelekli kaçakların suda bitkin halde yaşam mücadelesi verdiğini farkeden balıkçılar, durumu sahil güvenliğe bildirdi. İhbar üzerine bölgeye 703 bordo numaralı ’Umut’ isimli sahil güvenlik botu sevk edildi. Sahil Güvenlik ekibi 8 kaçağı kurtarırken, Irak uyruklu 2’si çocuk 4 kişinin ise cesedine ulaşıldı. Kurtarılan kaçakların ifadelerinden kayıp olduğu belirlenen 1 kaçağı ise dört bot ve 1 helikopter ile arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
 
Kurtarılan kaçaklar Turgutreis Sahi Güvenlik Komutanlığı’na getilip, insani yardım yapıldı. Dört kaçağın Bodrum Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılan cesetleri ise daha sonra otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
 
Öte yandan faicayla ilgili olarak Türk organizatör olduğu ileri sürülen Y.Ö., jandarma tarafından Turgutreis’te gözaltına alındı.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 12:38

Etiketler : Egede    Bir    Kaçak    Faciası    Daha    si    Çocuk    Ölü    -    Yeniden    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8077
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN