Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Zarife’ Yalnızlıktan Kurtuldu

’Zarife’ Yalnızlıktan Kurtuldu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na Çek Cumhuriyeti’nden üç yeni zürafa getirildi. ’Efe’nin ölümüyle birlikte 2 yıl boyunca parkta tek başına kalan ’Zarife’nin, yeni zürafalarla birlikte yalnızlıktan kurtuldu.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kente kazandırdığı ve 120’den fazla türde 1200’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan Doğal Yaşam Parkı, aileye katılan yeni üyelerle daha da genişliyor. Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Birliği (EAZA) üyesi olan Doğal Yaşam Parkı’na son olarak Çek Cumhuriyeti’ndeki Olomouc ve Ostrava hayvanat bahçelerinden üç zürafa daha getirildi.
 
Doğal Yaşam Parkı’daki iki zürafadan biri, iki yıl önce yaşlılığa bağlı böbrek yetmezliği nedeniyle ölmüştü. ’Efe’nin ölümünün ardından parkta tek kalan ’Zarife’nin yalnızlığı, yeni gelen üç zürafayla son buldu.
 
Rehabilite süresinin ardından Zarife yeni arkadaşlarıyla biraraya geldi. 1.5, 3 ve 4 yaşlarındaki yeni zürefaların 8 yaşındaki Zarife ile çok iyi anlaştığını belirten park yetkilileri, zürafaların birbirlerine iyice alıştıktan sonra Afrika Savanı’na çıkarılacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 12:22

Etiketler : zarife    Yalnızlıktan    Kurtuldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8461
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN