Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otobüs Mola Verdi, Dolandırılmaktan Kurtuldu

Otobüs Mola Verdi, Dolandırılmaktan Kurtuldu
Bolu’nun Mengen İlçesi’nde oturan emekli 60 yaşındaki Recep Kayabaşı, telefonda kendisini ’polis’ olarak tanıtan kişiye inanarak istediği 138 bin lira için altınlarını bozdurdu. Paranın kalan kısmı için Bolu kent merkezindeki bankadan kredi çekmek üzere otobüse binen Kayabaşı, mola verilen dinlenme tesisinde telefonda konuşmasından şüphelenen garsonların polise ihbarıyla dolandırılmaktan kurtuldu.

 

5 bin nüfuslu Mengen’de yaşayan Recep Kayabaşı’nı arayıp kendisini ’polis’ olarak tanıtan kimliği belirsiz bir kişi, terör örgütü elemanlarınca kimlik bilgileri kullanılarak bankadan 138 bin lira para çekildiğini, operasyon yapmaları için aynı miktarda parayı yatırması gerektiğini söyledi. Telefondaki kişiye inanan Recep Kayabaşı, evindeki altınlarını alıp kuyumcuya giderek bozdurdu. İlçedeki banka şubesinden de bir miktar kredi çeken Recep Kayabaşı, kalan kısmı da Bolu’daki banka şubesinden çekmek üzere yolcu otobüsüne bindi. Bolu’ya kadar 60 kilometre yol kat eden otobüs, kent girişindeki dinlenme tesisinde mola verdi.
 
Otobüsten inip tesise giren Recep Kayabaşı’nın, heyecan ve panik içinde sürekli telefonla konuşmasından şüphelenen garsonlar 23 yaşındaki Özer Kurt ve 31 yaşındaki Hakan Gümüş, polisi aradı. İki garson, Recep Kayabaşı ile konuşarak telefondaki kişinin dolandırıcı olabileceğini söyledi. Telefonda konuşmaya devam eden Recep Kayabaşı, gelen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Büro Amirliği ekibi tarafından ikna edildi. Garsonların dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtarılan Recep Kayabaşı, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
 
Garsonlardan Hakan Gümüş, "Adam çok korkmuştu. Biz hemen polisi aradık ve gelen polisler de yardımcı oldular. Ne olduğunu sorduk ama korkudan anlatamadı, çok panik yapmıştı" dedi. Özer Kurt ise "Eli ayağı dolaşmış şekildeydi ve çok korkuyordu. Durumunu korkudan dolayı da anlatamıyordu" dedi.

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 12:02

Etiketler : Otobüs    Mola    Dolandırılmaktan    Kurtuldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6908
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN