Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’FTR’ci Melekler’in Sevgi Dolu Dokunuşları

’FTR’ci Melekler’in Sevgi Dolu Dokunuşları
MERSİN’de kendilerine fizik tedavi rehabilitasyon mesleğinin kısaltılmış adı olan ’FTR’ci Melekler’ adını veren bir grup sağlık personeli, hasta çocuklardan engellilere, yoksullardan kimsesizlere kadar birçok insana destek oluyor.

 

 
Fizik tedavi ve rehabilitasyon teknikeri Aslı Kuzu önderliğinde meslektaşları Fatma Öksüz, Seval Yorulmaz, Emel Tatlı, Bengi Cam ve Fadime Kartal, 2 yıl önce ’FTR’ci Melekler’ adlı grup oluşturdu. Kostümler giyerek Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatan ve hematolojide tedavi gören çocuklara moral günü düzenleyen FTR’ci Melekler, çocukların tedavi süreçlerine destek oluyor.
 
Masal kahramanları ve palyaço kılığına girerek melekler, çocukların en çok ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiyi minik oyunlarla sunuyor. Yaptıkları çalışmaların büyük bir bölümünü gizli gerçekleştiren sağlıkçılar, şiddet gören kadınlara maddi ve manevi destek, kimsesiz çocuklara kırtasiye ve kıyafet yardımı, engelli çocuklara doğum günü partisi ve yardıma muhtaç ailelere maddi manevi destekte bulunuyor.
 
Yemek molalarındaki zamanı dahi yardım çalışmaları için harcayan grup üyeleri, koli ve strafor yalıtım malzemesinden sokak hayvanları için yuva yapıyor. Hayvanların soğuktan korunması için yaptıkları evleri kentin farklı noktalarına bırakan FTR’ci Melekler, gönüllülük esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.
 
Grubun kurucusu Aslı Kuzu, amaçlarının ihtiyaç sahiplerine yardım etmek olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Yaptığımız etkinliklerle insanlara değerli olduklarını hatırlatmak istiyoruz. Kalbimizdeki insanlık kırıntılarının sesini dinleyerek yardıma muhtaç insanların hayatlarına dokunuyoruz. Hasta çocukların yüzünü giydiğimiz kostümler ve sevgi gösterileri ile güldürüyor, engelli çocuklara doğum günü partisi düzenleyerek kendilerinin değerli olduğunu hissettiriyoruz. Yardıma muhtaç ailelere maddi ve manevi destek vererek bu zor günleri atlatabilmeleri için yanlarında oluyoruz. Soğuktan korunmaları için sokak hayvanlarına yuva yapıp, beslenmelerine destek oluyoruz."

Yayın Tarihi : 18.12.2015 : 11:24

Etiketler : ftrci    Meleklerin    Sevgi    Dolu    Dokunuşları    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3861
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN