Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolandırıcılara 200 Bin Lira Kaptırdı

Dolandırıcılara 200 Bin Lira Kaptırdı
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde oturan 65 yaşındaki Z.E., kendisini arayıp komiser olarak tanıtan M.B. tarafından 200 bin lira dolandırıldı. Polis ekiplerince güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen M.B., İstanbul’da yakalanarak getirildiği Çorlu’da tutuklandı.

 

Esentepe Mahallesi’nde oturan emekli Z.E.’yi ev telefonundan arayan M.B., kendisini komiser olarak tanıtarak kimliğinin Diyarbakır’da terör örgütü tarafından kullanıldığını söyledi. Kadına bankadaki parasının da dolandırıcılar tarafından çekileceğini anlatan M.B., eve göndereceği bir polis memuruna bankadaki parasını çekip vermesini istedi. Korkan kadın bankadan çektiği 200 bin lirayı eve gelen birine verdi. Daha sonra Z.E.’yi yeniden arayan M.B., parasını Ergene İlçesi’ndeki bir banka hesabına yatırdıklarını ve çekmesini istedi. Bankaya gittiğinde dolandırıldığını anlatan Z.E., polise haber verdi.
 
Esentepe Mahallesi’ndeki işyeri ve apartman kameralarını inceleyen polis ekipleri telefondaki dolandırıcının M.B. olduğunu tespit etti. İstanbul’da yakalanan M.B., ifadesi için Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.B., ‘dolandırıcılık’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Soruşturma sürüyor.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 18:10

Etiketler : Telefon    Dolandırıcı   


Yorumlar

5038
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN