Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Barış Ve Çözümün Anahtarı İmralı’da"

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, yeniden ’Dolmabahçe Mutabakatı’na dönülmesini isterken, "Artık insanların ölmesini istemiyoruz. Hangi taraftan olursa olsun, tek bir insanın ölmemesi için tekrar o Dolmabahçe Mutabakatı’na  dönülsün. Barış ve çözümün tek anahtarı var o da İmralı’da" dedi.

 

Barış Anneleri İnsiyatifi ile birlikte Atatürk Parkı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte, çatışmalı ortamın son bulması çağrısında bulundu. Barış ve çözümün tek anahtarı olduğunu, onun da İmralı’da olduğuna dikkat çeken HDP’li Başaran, şöyle dedi:
 
"Onlar tank, top ve tüfekleriyle bizleri sindiremeyecek. Onun için, onların korkuları o kadar büyük ki, bizden o kadar korkuyorlar ki, bu halkın iradesi o kadar gözlerini korkutmuş ki, her gün yeni yeni silahları icat ederek, bu halkın üzerinde kullanıyorlar. Ama bu uygulamaların sonu yok. Bunun tek çözüm yolu var, sürekli savunduğumuz ama biz savunurken bile sizlerin gözlerinizi, kulağınızı kapattığınız, duymaktan bile çekindiğiniz bir şey var ki, bunun tek çözüm yeri, tek çözüm yolu var sayın Öcalan’la müzakeredir. Tek bir barışın anahtarı var o da Öcalan’dır. Duymak istemeseler de, bu topraklarda şu anda bir iç savaş var ve bu savaşın tek çözüm yeri İmralı’dır ve orada yapılacak müzakeredir. Onun için biz tekrar sesleniyoruz; uygulanan bu politikalardan vazgeçin, bitiremeyeceksiniz. Çünkü bu halkın iradesi öyle tanklarla, toplarla kırılacak bir iarede değil. Gerçekten artık biz insanların ölmesini istemiyoruz. Hangi taraftan olursa olsun, tek bir insanın ölmemesi için tekrar o Dolmabahçe mutabakatına geri dönülsün. Bu işin müzakere ile çözüm yolu denensin, tekrar bu çağrıyı yineliyoruz."

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 16:27

Etiketler : Hdpli    Başaran    Barış    Çözümün    Anahtarı    İmralıda    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9403
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN