Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vefalı Arkadaşlara Onur Belgesi

Vefalı Arkadaşlara Onur Belgesi
İzmir'in Ödemiş İlçesi’nde tekerlekli sandalyesi ile okuluna götürülen, doğuştan çift omurilikli Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencisi Ömür Aldemir’in (15) 4 okul arkadaşına yardımseverlikleri nedeniyle onur belgesi verildi.

 

Kırıkkale’den gelerek Ödemiş’e yerleşen, doğuştan çift omurilikli Ömür Aldemir (15) arkadaşlarının yardımıyla Ödemiş Anadolu Lisesi 11’inci sınıfta öğrenimine devam ediyor. Ömür’ün 4 arkadaşı her gün nöbetleşe arkadaşlarını evinden alıp okula getiriyor. Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşenur Gerek, Ceren Çabaser, Hikmet Gezer ve Cansu Duvarcı’nın vefalı tavrı okul idaresi tarafından fark edildi ve öğrenciler onur belgesi ile ödüllendirildi.
 
Ömür’ün sınıfına çıkabilmesi için Ödemiş’te ilk kez Anadolu Lisesi’ne bir asansör yapıldığını hatırlatan Okul Müdürü Erdal Görken, "Ömür’ün evden okula gelmesi ya da okulundan eve gitmesine yardımcı olan arkadaşları var. Yağmurlu ve soğuk günlerde bile arkadaşlarını yalnız bırakmayan bu öğrencilerimize onur belgesi takdim ettik. Örnek davranışlarından dolayı onları kutluyorum" dedi.
 
Arkadaşlarına yardımları için teşekkür eden Ömür Aldemir ise "Arkadaşlarım okula gelip gitmemde yada teneffüslere çıkmamda her zaman yardımcı oluyorlar. Günümün büyük bir bölümünü onlarla geçiriyorum. Hepsine teşekkür ederim" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 16:28

Etiketler : Arkadaşlara    Onur    Belgesi    Bölge   


Yorumlar

3564
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN