Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Akü Ve Güç Kaynakları Ortaya Çıktı

Akü Ve Güç Kaynakları Ortaya Çıktı
Diyarbakır’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi’nde PKK’lıların yakılan tarihi Kurşunlu Cami bahçesinde koydukları, tuzaklanmış bombaların patlatılmasını sağlayan akü ve güç kaynaklarının görüntüleri ortaya çıktı.

 

Merkez Sur İlçesi’nde, PKK’lıların kazdıkları barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve örgüt üyelerinin etkisiz hale getirilmesi için 11 Aralık günü başlatılan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İlçede polis ve askerler operasyonlarını sürdürürken, PKK’lıların tuzakladıkları bombaların inflak ettirilmesini sağlayan güç kaynakları ve akülerin görüntüleri ortaya çıktı. Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan ve yaşanan çatışmalar sırasında yakılan tarihi Kurşunlu Cami bahçesine yığıldığı görülen akü ile güç kaynaklarının PKK’lılar tarafından yasağın bulunduğu Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ile Savaş Mahallesi’nde yerleştirildikleri tuzaklanmış bombaların inflak ettirmede kullandıkları belirlendi. Yetkililer, PKK’lıların patlayıcı maddeyi yerleştirdikleri yerlerdeki bombaların infilakını sağlayan başlatıcı için gereken enerjiyi sağlayan güç kaynağı ve akım devresini kontrol eden anahtarla infilakını sağlandığını belirtti.
 
Görüntülere yansıyan akü ve güç kaynaklarını örgüt üyelerinin aynı zamanda çatışma sırasında yaşanan elektrik kesintileri sırasında cep telefonu şarj etme ve ısınma sistemlerini çalıştırmak için kullandıkları tespit edildi. Çatışmaların olduğu 6 mahallede yaklaşık 230 hendeğin bulunduğu belirlenirken, polis ve istihbarat birimleri PKK’lıların güç kaynakları ve aküleri nereden temin ettiklerini araştırıyor.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 15:19

Etiketler : Pkklıların    Surdaki    Akü    Güç    Kaynakları    Ortaya    Çıktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3947
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN