Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Gözyaşlarıyla Karşılandı

Gaziantep’te Gözyaşlarıyla Karşılandı
Rusya’nın Rostov kentinde gözaltına alınan ve bir kampta 15 gün tutulduktan sonra sınır dışı edilen Gaziantep merkezli Merinos Halı Fabrikası çalışanı 15 Türk personel uçakla Gaziantep’e geldi. Yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılanan işçiler, kampa aç bırakıldıklarını söyledi.

 

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında, Rostov’da kurulu Merinos Halı Fabrikasına 15 gün önce Rus polisinin baskın düzenleyerek gözaltına aldığı Türk çalışanlar, sınırdışı işlemlerinin ardından havayoluyla Gaziantep’e geldi. Rostov’dan İstanbul’a, buradan da Gaziantep’e gelen fabrika çalışanlarını, havaalanında Merinos’un Rusya Genel Müdürü Erdoğan Şeker, diğer fabrika yetkilileri ile yakınları karşıladı. İşçiler havaalanında eş ve çocuklarına, yakınlarına sarılarak ağladı.
 
Türk işçiler, silahlı ve kar maskeli baskın düzenleyen polisler tarafından gözaltına alındıktan sonra 2 metrekarelik 2 odada 15 kişi aç bırakıldıklarını söyledi. Türkiye’ye geldikleri için mutlu olduklarını vurgulayan işçiler, aileleriyle hasret gidereceklerini rek belirtti.
 
Sınırdışı edilen Türk işçiler, 5 yıl boyunca Rusya’ya giremeyecek.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 14:32

Etiketler : Rusyada    Gözaltına    Alınan    İşçiler    Gaziantepte    Gözyaşlarıyla    Karşılandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7468
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN