Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tekerlekli Sandalye İle Geldi

Tekerlekli Sandalye İle Geldi
Bursa’da geçen 16 Ekim’de makamında 32 yaşındaki Çağdaş Yıldız tarafından tabancayla vurularak yaralanan Kestel Belediye Başkanı Ak Parti’li Yener Acar, tekerlekli sandalye ile duruşmaya gelerek ifade verdi.

 

Kestel’de iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan 56 yaşındaki Yener Acar, 16 Ekim’de belediyenin hizmet binasındaki makam odasına geçtikten sonra, ilçede fidancılık yapan Çağdaş Yıldız’ı görüşmek üzere yanına çağırdı. İkili arasında bir süre sonra çıkan tartışma sonucu Çağdaş Yıldız, belinden tabancasını çıkartarak Başkan Acar’a ateş ederek sağ diz kapağının altına isabet eden tek kurşun ile yaraladı.
 
Belediye Başkanı Acar, ambulansla Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, teslim olan zanlı ise gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Çağdaş Yıldız, "Belediye başkanı ile ailecek görüşüyoruz. Kendisinden fidancılık için yer talebinde bulunduk. Olumlu sonuç alamadım. Bu sabah görüşmek için belediyeye gittiğimde beni görünce hemen yanına çağırdı. Odasında kahve içerken konu gündeme geldi. Sinirlenip önce bacağına bir el ateş ettim. Sonra da havaya sıkıp kaçtım ve teslim oldum" dedi. İfadesi alındıktan sonra adliyeye çıkartılan zanlı tutuklaendı.
 
İHALELERİ NEDEN KENDİ TARAFINA VERİYORSUN?
 
4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında ’kasten yaralama’ suçundan 3-8 yıl arasında değişen hapis cezası istemi ile dava açılan iki çocuk babası Çağdaş Yıldız’ın yargılanmasına başlandı. Olay günü başkan Yener Acar’ın, makamına görüşmek için girdiğini ifade eden Yıldız, “Özel görüşmek istedim. İçeride bulunan özel kalem personelini dışarıya çıkarttı. Kapıyı kapattım. ‘İhaleleri neden kendi tarafına veriyorsun’ dediğimde, ‘Aleviler bana oy mu verdi ki, iş istiyorsun’ deyince tahrik oldum. Oturduğum yerden kalkıp, bacaklarına bir el ateş ettim. Daha sonra silahımı bırakıp, odaya girenlerden polis çağırmasını istedim” diye kendini savundu.
 
MEZHEP İHTİLAFI SÖZ KONUSU DEĞİL
 
Mahkemeye tekerlekli sandalye ile gelen Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise şunları söyledi:
 
“Olay günü Başbakanımızın Bursa programı olduğu için işleri erken bitirip, mitinge katılmayı planlıyordum, arkadaşlar, Çağdaş Yıldız’ın geldiğini söyleyince, ailece görüştüğümüz için bir sıkıntı olmadığından dolayı içeriye alınmasını istedim. İçeriye girince, karşıma oturturdum. Özel görüşmek istediğini söyleyince imza için gelen personeli dışarıya çıkarttım. Çağdaş Yıldız kapıyı kapattı. Belinden silahını çıkarıp, bacaklarıma doğru ateş etti. O sırada, ‘Bütün ihaleleri tanıdıklarına veriyorsunuz’ dedi. Vurulduğum için iki elimle bacağımı tutuyordum. Ben 12 yıldır belediye başkanıyım. Kozmopolit bir ilçeyiz. Sanık, mezhepler konularına girerek, ilçenin gelecekteki yerini değiştirmeye çalışıyor. Bunları kabul etmiyorum. İlk defa benim dönemimde ilçemize cemevi yapıldı. Ayrıca bakım ve onarımını da belediyemiz tarafından yapılmaktadır. İki ay daha az ceza almak için, ilçe de mezhep ihtilafı varmış gibi göstermesin. Böyle bir şey söz konusu değil. Şikayetçiyim. İki aydır sağlık sıkıntılarım devam ediyor. Ayağımın üzerine basamıyorum. Bu bana yapılan bir komplodur.”
 
Adliye içinde ve dışında geniş güvenlik önlemi alınırken, yaklaşık 300 kişi mahkemeyi izlemek için geldi. Mahkeme salonunun küçük olması nedeniyle salona Belediye Başkanı Yener Acar ve tutuklu olan sanık Çağdaş Yıldız’ın birinci derecede yakınları alındı. Mahkemeyi ayrıca Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Orhagazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da izledi.
 
Duruşmada tanık olarak dinlenen Özel Müdürü Rıfat Amil, Özel Kalem Personeli Yusuf Akgün, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğru, olayın kısa sürede meydana geldiğini söylediler. Mahkeme, sanık Çağdaş Yıldız’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 14:22

Etiketler : Vurulan    Belediye    Başkanı    Mahkemeye    Tekerlekli    Sandalye    İle    Geldi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5947
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN