Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tabip Odası’ndan TTB’ye Eylem Tepkisi

Tabip Odası’ndan TTB’ye Eylem Tepkisi
İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu, terör örgütü PKK’nın siyasi hedefleri doğrultusunda düzenlendiği öne sürülen eylemlere Türk Tabipleri Birliği (TTB) adına da katılım sağlanıp, konuşma yapılmasını protesto etti.

 

 
İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Dr. Suat Kaptaner tarafından yapılan yazılı açıklamada, kendilerine, İzmir Emek Barış Demokrasi güçleri ve DİSK, KESK, TMMOB, TTB adına, M. Bahri Akkan imzalı bir yazı ile "Savaş ölüm demektir, savaşa dur demek, barışı haykırmak için Sur, Cizre, Silopi’de sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için bir araya geliyoruz" ifadeleri ile 15 Aralık 2015 tarihinde, Sevinç Pastanesi önündeki eyleme katılma çağrısı yapıldığını belirtti. Yönetim kurulunun, "İzmir Emek, Barış, Demokrasi Güçleri ve DİSK-KESK-TMMOB-TTB adına KESK Dönem Sözcüsü M. Bahri Akkan imzalı faks yazısında ifade edilen görüşler ve eylem önerisi, etnik, ayrılıkçı PKK’nın siyasi hedefleri doğrultusunda olduması, Emek, Barış, Demokrasi Güçleri olarak ifade edilen örgütlerin birçoğunun PKK’nın siyasi hedefleri doğrultusunda faaliyet gösteren örgütler olması nedeniyle yönetim kurulu tarafından uygun bulunmamıştır" kararı aldığını bildirdi.
 
Kaptaner, bu eylemin, 15 Aralık Salı günü, saat 19.00’da Sevinç Pastanesi önünde gerçekleştirildiğini kaydedenrek, "TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Fatih Sürenkök, adı geçen örgütlerle beraber ’Kürdistan faşizme mezar olacak’ sloganları eşliğinde TTB Merkez Konseyi adına bir konuşma yapmıştır. İzmir Tabip Odası olarak, TTB Merkez Konseyi’nin adı geçen örgütlerle eylem birliği ve belirttiğimiz sloganlar eşliğinde konuşmalar yapmasını protesto ediyoruz" dedi.
 
Kendilerinin bu etkinlikleri şiddetle protesto etmelerine ve katılmamalarına rağmen, İzmir Tabip Odası’nın da hekim kamuoyunda olumsuz algılanmasına yol açıldığını kaydeden Dr. Suat Kaptaner, "Bu tür eylemler, meslektaşlarımızı meslek örgütümüzden uzaklaştırmakta ve hekimlerin özlük hakları mücadelesine zarar vermektedir. Bütün meslektaşlarımıza, TTB Merkez Konseyi ile İzmir Tabip Odası’nın bu yaklaşım farklılığını bir kez daha belirtmeyi zorunlu görüyoruz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 13:13

Etiketler : Tabip    Odasından    Ttbne    Eylem    Tepkisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2846
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN