Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Irak Başbakanı İbadi İle Görüştü

Irak Başbakanı İbadi İle Görüştü
ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Türkiye’den sonra Irak’a geldi. Beklenmedik bir ziyaretle Bağdat’a gelen Amerika Savunma Bakanı görüşmelerde bulundu. Görüşmelerde IŞİD ile mücadele konusu ele alındı. Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüşen Carter, Irak güçlerine daha fazla destek vermek istediklerini bildirdi. Amerika Savunma Bakanı ziyareti kapsamında Başbakan El İbadi ve Savunma Bakanı Halit El Ubeydi ile görüşmelerde bulundu.

 

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Türkiye’den sonra Irak’a geldi. Beklenmedik bir ziyaretle Bağdat’a gelen Amerika Savunma Bakanı görüşmelerde bulundu. Görüşmelerde IŞİD ile mücadele konusu ele alındı. Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüşen Carter, Irak güçlerine daha fazla destek vermek istediklerini bildirdi. Amerika Savunma Bakanı ziyareti kapsamında Başbakan El İbadi ve Savunma Bakanı Halit El Ubeydi ile görüşmelerde bulundu. Amerikalı bakan Ortadoğu ziyaretinden önce yaptığı açıklamalarda ziyaretleri sırasında bir araya geleceği liderlerle terör örgütü IŞİD ile savaşta gelinen son nokta hakkında incelemelerde bulunacaklarını belirtmişti. Amerikalı bakan, IŞİD ile mücadele eden Amerika’ya müttefik ülkelere daha fazla destek verilmesinden yana olduklarını bunun yapılacağını belirtti. Carter El İbadi ve Savunma Bakanı ile görüşmesinde IŞİD’e karşı savaşan Irak güçlerine daha fazla askeri destek ve eğitim verileceğini belirterek Irak güçlerine savaş helikopterleri ile destek vermek istediklerini kaydetti.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 12:40

Etiketler : Abd    Savunma    Bakanı    Carter    Irak    Başbakanı    İbadi    İle    Görüştü    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5028
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN