Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sesleri Gece Boyunca Sürdü

Sesleri Gece Boyunca Sürdü
Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde jandarma komandoların desteği ve tanklar eşliğinde başlatılan operasyonlar devam ediyor. Patlama ve silah sesleri iki ilçede de gece boyunca devam etti.

 

Cizre ve Silopi ilçelerinde kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve iki ilçedeki PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ediyor. Cizre’de, jandarma komando timlerinin de tankların eşliğinde katıldığı operasyon, ilçenin daha çok Cudi, Nur, Sur ve Yasef mahallelerinde yoğunlaşıyor.
 
1 KADIN YAŞAMINI YİTİRDİ
 
Güvenlik güçleri çatışmalarda gece aydınlatma fişeği attı. Elektriklerin kesik olduğu ve cep telefonlarının zaman zaman çalışmadığı Cizre’de, HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız da bulunuyor.
 
Cizre’de dün çevre yolu üzerinden tankların eşliğinde Cudi Mahallesi’ne giren jandarma komandoları ile burada barikat kuran teröristler arasında zaman zaman çatışmalar çıktı. Çatışma sırasında 45 yaşındaki Hediye Şen yaşamını yitirdi. Şen’in 4 çocuk annesi olduğu belirtildi. Askerler kontrol altına aldıkları sokaklarda, evlere de girerek arama yaptı.
 
SİLOPİ’DE DURUM
 
Silopi ilçesinde de çatışmalar daha çok Başak ve Yenişehir mahallelerinde yoğunlaştı. Silopi’deki operasyona, Cizre’de olduğu gibi jandarma komandolar tank ve zırhlı araçlar eşliğinde katıldı. Güvenlik güçlerinin Yenişehir Mahallesinde de evlerde aramalar yaptı.
 
Aramalar sırasında gözaltına alınan olup olmadığı hakkında bilgi alınamazken,  HDP Şırnak milletvekilleri Ferhat Encü ve Aycan İrmez’in de Silopi’de bulundukları öğrenildi.
 
Patlama ve silah seslerinin yankılandığı ilçe, Başak Mahallesi’nde oturan 70 yaşındaki Hüseyin Güzel’in kalp krizinden öldüğü belirtildi.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 12:34

Etiketler : Cizre    Silopide    Silah    Patlama    Sesleri    Gece    Boyunca    Sürdü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5255
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN