Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadınlara Bitkisel İlaç Uyarısı

Kadınlara Bitkisel İlaç Uyarısı
Karabağlar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi, CHP İzmir eski Milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, "Bitkisel ilaçlarda zehirlenmeler" konulu seminerde, kadınlara bitkisel ilaç konusunda uyarılarda bulundu. Güven, bazı vatandaşların pazarlarda bile satılan bitkileri ilaç amacıyla kullandıklarını belirterek, bunun son derece yanlış olduğunu söyledi.

 

 
Karabağlar Kent Konseyi, Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Bitkisel ilaçlarda zehirlenmeler" konulu bilgilendirme seminerleri başladı. Seminerin konuşmacısı Karabağlar Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, CHP İzmir eski Milletvekili, aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmokoloji Ana Bilim Dalı, Tıbbı Toksikoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr Hülya Güven, kadınlara bu konuda bilgiler verdi.
 
İnsanların son dönemde bitkisel ilaçları alternatif tıp ilacı olarak gördüğünü ve çok kullandıklarını ifade eden Güven, "Görüyoruz ki insanlarımız, alternatif tedavi olarak başkalarının verdiği, pazarlarda bile satılan bitkileri ilaç amacıyla kullanıyorlar. Bu son derece yanlış. Evimizde süs olarak yetiştirdiğimiz bitkiler bile bazen zehirli olabiliyor. Hatta çocuklarımıza bile zarar verebiliyor. Onları tanımak ve birbirlerinize önermek değil, bunun zararlarından korunmanız için bu seminerleri düzenlemeye karar verdik" dedi.
 
Bitkilerin hangi zararlara yol açtığını göstermek için 60 bitki resmini kadınlara gösteren ve zararlarını anlatan Güven, mantar konusunda da uyarılarda bulundu. Mantarın doğada bol bulunduğunu, hangisinin zehirli olup olmadığının anlaşılamadığını ifade eden Güven, markası belli ürünlerin kullanılması, dışarıdan mantar toplanmaması veya alınmaması gerektiğini söyledi.
 
Bu eğitimin Karabağlar Belediyesi’ne bağlı tüm semt merkezlerinde verileceğini belirten Güven, ayrıca gelen talepler doğrultusunda dernekler ve sivil toplum kuruluşlarının düzenleyeceği eğitim seminerlerine de katılıp kadınları bu konuda aydınlatmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 12:23

Etiketler : Kadınlara    Bitkisel    İlaç    Uyarısı    Bölge   


Yorumlar

3476
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN