Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kavalar Resmen İl Başkan Adayı

Kavalar Resmen İl Başkan Adayı
CHP'de İzmir İl Başkanlığı için 20 Aralık tarihine kısa bir zaman kala kılıçlar çekilmeye devam ediliyor. Son olarak Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar da, "Yarışta ben de varım." dedi.

 

CHP’nin 660 İzmir il delegesi, pazar günü saat 11.00’de Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda yapılacak İl Kongresi’nde oy kullanacak. İl Başkanlığı için CHP Parti Meclisi Üyesi Alaattin Yüksel, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, CHP eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Ülkümen Rodoplu ve CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar aday oldu. Kavalar, partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısın da göreve resmen talip olduğunu açıkladı. Toplantıya Konak İlçe Başkanı Şakir Başak, Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Selçuk İlçe Başkanı Hasan Uysal, Bergama İlçe Başkanı Ayşe Şimşek, adaylıktan vazgeçen Sinan Karamustafaoğlu, CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkanı Birol Soylu, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hatice Tatlı ve yaklaşık 300 kişi katıldı.
 
"EMEK VEREREK PİŞTİM"
 
Nevzat Kavalar adaylık açıklamasında, partinin her kademesinde görev yaptığını ve emek vererek piştiğini belirterek, şöyle konuştu:
 
“CHP kongre sürecinin sonuna geldi. Demokrasi tam anlamıyla işledi. İlçe başkanlarımızı seçimle belirliyoruz. AKP gibi seçimleri burada yapıp sandıkları Ankara’da açmıyoruz. Ben bugün burada sizlerin desteği ile il başkanı adayı olduğumu açıklıyorum. Bu seçimler çok önemli yoldaşlarım. Bazı şeyleri hep birlikte başaracağız. Yan yana omuz omuza birlikte yürüyeceğiz. Hiçbirimizin diğerinden üstünlüğü yok. Mevki makam peşinde değiliz. Birbirimizle tek mücadelemiz, özveri ve fedakarlık konusunda yarıştır. Biz İzmirli’yiz ve her zaman bize yakışanı yaparız. Partimin sandık başında da görev yaptım baraj altında kaldığında ilçe başkanlığı da yaptım. Emek vererek piştim. Bu emeğimin karşılığında il başkan adayı oldum."
 
"GENÇKEN DAĞLARA YAZDIK SİZ KONGRE SALONUNDA YAZIN"
 
Kavalar, kimsenin adayı olmadığını ileri sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ben kimse istediği için aday olmadım. Ben kimsenin yanında olmak ya da karşısına geçmek için de aday olmadım. Ben her şeyden önce herkesin hayal ettiği, işçisiyle, esnafıyla, öğrencisiyle, emeklisiyle biz olabilmek için aday oldum. Bana yüzde 25 yetmiyor. Size de yetmediğini görüyorum. Biz buradan bu ateşi yakıp partimizin oyunu İzmir’de yüzde 65’lere Türkiye’de yüzde 50’lere çıkarmak için mücadele edeceğiz. AKP’nin CHP’li belediyelere ciddi saldırıları var. Bu felaketten ülkemizi kurtarmak boynumuzun borcu olacak. Yarın seçim varmış gibi hep birlikte çalışacağız. İki yıl boyunca durmadan çalışacağız. Gençken nasıl dağlara taşlara ’Emek en yüce değerdir’ dediysek 20 Aralık’ta kongre salonunda bunu sizler yazacaksınız."
 
Kavalar, il kongresinin çarşaf liste ile yapılması için çaba sarf edeceğini belirterek, bu konuda destek istedi. Kavalar, gazetecilerin sorusu üzerine, Rodoplu ve Serter’in adaylıktan çekilip kendisine destek vermeleri için güçbirliği görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti. Kavalar’ın toplantısı, partililerin “İşte başkan işte örgüt", “İzmir el ele Nevzat Başkan göreve" sloganları atılarak sona erdi.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 12:29

Etiketler : chp    izmir    nevzat kavalar    alaattin yüksel    mehmet şakir başak    il başkanlığı    seçim    birol soylu   


Yorumlar

8765
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN