Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tepki Üzerine Kaldırıldı

Tepki Üzerine Kaldırıldı
Denizli Barosu’nun avukat ve katipleri adliyeye götüren servis minibüsünde avukatlara öncelik tanınması için asılan uyarı yazıları ile kullanılan üslup, katiplerin tepkisine yol açtı. Bir hafta önce bir avukat ile katip arasında çıkan yer tartışması üzerine minibüse asılan uyarı yazılarına gelen tepkiler; sosyal medyaya da yansıyınca, Denizli Barosu uyarı yazılarını kaldırttı. Baro yönetiminden habersiz yazıları astığı belirtilen şoför ise uyarıldı.

 

Denizli Barosu, şehir içinde büroları bulunan avukat ve katiplere, Bereketli Mahallesi’nde bulunan Adalet Sarayı’na götürüp getirmesi için minibüsle servis hizmeti veriyor. Avukat ve katipleri adliyeye götüren servis minibüsüne, birkaç gün önce koltuklara oturma konusunda avukatların öncelikli olduğunu belirten ve sert bir dil kullanılan uyarı yazıları asıldı.
 
TEPKİ SOSYAL MEDYAYA YANSIDI
 
Bir avukat ile katip arasında koltuk tartışması nedeniyle çıkan tartışma sonrası asıldığı belirtilen yazılarda kullanılan ’Katiplerin yer vermesi zorunludur’, ’Lütfen! Kalk ve ayakta kalan avukata yer ver’, ’Katipler oturma sırasına göre teker teker kaldırılacaktır’, ’Dikkat avukatlarımız önceliklidir’ ve ’Duyuru, avukatlarımız haricinde ön koltuğa oturmak yasaktır’ ifadeleri tepki topladı. Ayırımcılık yapıldığını ileri süren bazı kazı katipler, servis minibüsündeki uyarı yazılarının fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarından paylaştı ve uygulamaya tepki gösterdi. Bunun üzerine Denizli Barosu Yönetim Kurulu’nun uyarısıyla servis minibüsündeki yazılar kaldırıldı.
 
BARO BAŞKANI: AYRIMCILIK SÖZ KONUSU DEĞİL
 
Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, uyarı yazılarının yönetimin haberi olmadan servis şoförü tarafından asıldığını, konunun kendilerine iletilmesi üzerine hemen yazıları kaldırttıklarını söyledi. Denizli Barosu’nun uzun yıllardır servis hizmeti verdiğini, avukatlar ve katipler arasında ayırım yapılmasının söz konusu olamayacağını belirten İlhan, şöyle dedi:
 
"Bir süre önce avukatı ve katiplerimizi Adalet Sarayı’na götüren servis minibüsünde bir tartışma olmuş. Tartışmadan sonra benim, yönetimin bilgisi ve onayı olmadan servis şoförü bu yazıları asmış. Konu bize iletilince hemen yazıları kaldırttık. Baro yönetimi olarak böyle bir düşünce ve tavırda olmamız düşünülemez. Yönetim Kurulu kararıyla şoförü uyardık ve konunun tekrar etmesi halinde İş Kanunu hükümlerinin uygulanacağını kendisine bildirdik. Konu bazı kesimler tarafından bilinçli olarak kullanılmak istendi."

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 11:55

Etiketler : Denizlide    Baro    Servisine    Asılan    Uyarı    Yazısı    Tepki    Üzerine    Kaldırıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4663
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN