Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Enes İçin İkinci İlik Arayışı

Enes İçin İkinci İlik Arayışı
Antalya’da, ilik kanserine yakalanan 5.5 yaşındaki oğlu Muhammed Enes için ikinci kez uygun ilik arayan Seyit Maden, "O çok güçlü bu savaşı kazanacak" dedi.

 

Ankara’da oturan Yıldız- Seyit Maden çiftinin 5.5 yaşındaki çocukları Muhammed Enes, yaklaşık bir yıl önce ilik kanserine yakalandı. Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde tedavi gören Muhammed Enes, ilik nakli için 5 ay önce ailesiyle Antalya’ya geldi. 3 çocuklarıyla birlikte geldikleri Antalya’da zor günler geçiren Maden çifti, kendilerine uzanacak bir el umudu ile yaşamlarını sürdürüyor. Muhammed Enes’in tedavisi için işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirten Seyit Maden, oğluna ilik bulmak için herkesi yardıma çağırıyor. Çaresiz baba sosyal medya üzerinden mesajlar yayımlayarak, oğluna uygun iliği bulmak için yardım istiyor.
 
İLK DENEME BAŞARILI OLMADI
 
Hacettepe Üniversite Hastanesi’nde oğluna 16 ay önce AML hastalığı tanısı konulduğunu söyleyen Seyit Maden, şöyle konuştu:
 
“Hastalığın teşhisinden hemen sonra tedaviye başlandı. Oğlum sürekli kemoterapi aldı. Doktorlarımız Muhammed Enes’in ilik nakli olması gerektiğini söyledi. Bizim ve tüm aile bireylerinin taraması yapıldı. Hiçbirimizin iliği tutmadı. 5- 6 ay önce Almanya’dan müjdeli haber geldi. Bulunan iliğin Antalya’da Medical Park Hastanesi’nde uygun şartlarda yapılabileceğini söylediler. Böylece Antalya’ya taşındık. Yüzde 100 uyumlu ilik nakli gerçekleştirildi. İliğin çok güzel çalıştığını söylediler. Ancak 20 gündür löseminin tekrarladığını öğrendik. Aldığımız haberle yeniden yıkıldık."
 
Yeniden ilik arayışına başladıklarını aktaran Seyit Maden, “Sosyal medyada kampanya başlatmıştım. Çeşitli araçlarla paylaşımlarda bulundum. Yaklaşık 2 bin 500 duyarlı insan bize ulaştı. 2 bin kişi de Muhammed Enes için merkezlere gidip donör oldu. Tüm hayırseverler test için örnek verdiklerini telefon ederek bildirdi. Bu çok zor bir sınav ve süreç, kimsenin yaşamasını istemem. O çok güçlü, eminim bu savaşı kazanacak" diye konuştu.
 
’BİZİM BAŞIMIZA GELMEZ DEMEYİN’
 
Bu hastalığın maddi ve manevi anlamda destek istediğini aktaran Seyit Maden, "Çok sıkıntı çekiyoruz. Herkese sesleniyorum, kısa süreler ayırıp ilik bağışçısı olsunlar. İlik bulunamadığı için çok yavrumuzu kaybettik. Bunun önüne geçmek için tüm Türkiye’nin destek olmasını istiyoruz. ’Bana olmaz bize gelmez’ demeyin. Biz de bu hastalığın kapımızı çalacağını hiç düşünmüyorduk. Liseye giden 2 kızım daha var. Okullar açılmadan onları da Antalya’ya getirdim. Hazır gıda satan bir firmada çalışıyordum. Fakat şu an çalışamıyorum. Bir iş bulmuştum, ancak Muhammed’in lösemisi tekrarlayınca yeniden mücadelemiz başladı ve işe başlayamadım" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 11:13

Etiketler : Muhammed    Enes    İçin    İkinci    İlik    Arayışı    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5826
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN