Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eren Erdem’e Suç Duyurusu

Eren Erdem’e Suç Duyurusu
Mardin’in Midyat İlçesi’nde TIR şoförü, 43 yaşındaki Mehmet Güneş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in, 14 Aralık’ta Rus televizyonunda yaptığı konuşmasından dolayı hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Mehmet Güneş, CHP’li Erdem’in Rus televizyonunda Türkiye’nin IŞİD terör örgütüne sarin gazı sattığı yönündeki sözlerini gerekçe göstererek vatana ihanet suçunu işlediği iddiasıyla Midyat Cumhuriyet Saclığı’na suç duyurusunda bulundu. Güneş, "Bu şahıs devletimize iftira atmaktadır. Onun hakkında vatana ihanet ve düşmanla işbirliği yapmaktan hakkında soruşturma yapılmasını talep ediyorum. Bu şahıstan şikayetçi ve davacıyım" dedi.  Güneş, Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, şunları yazdı:
 
"CHP İstanbul Milletvekili Eren Erden, iki gün önce Rus televizyon kanalı Russia Today ile yaptığı röportajda, ’Türkiye’nin IŞİD terör örgütüne Serin gazı sattığı’ iddiasında bulundu. Yine daha önce paylaştığı tweette Türkiye, İran’la karşı karşıya gelirse ’İran safında yer alırım’ şeklinde beyanda bulundu. Bu şahıs devletimize iftira atmaktadır. Onun hakkında vatana ihanet ve düşmanla işbirliği yapmaktan soruşturma yapılmasını talep ediyorum. Bu şahıstan şikayetçi ve davacıyım."

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 10:21

Etiketler : Midyatta    Chpli    Eren    Erdeme    Suç    Duyurusu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2245
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN