Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyorlar

Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyorlar
Erzurum’da lisanslı kayak sporcuları otistik ikiz kardeşler 12 yaşındaki Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, dünya şampiyonasına Palandöken’de hazırlanıyor. 

 

Özel Final Okulları 6’ncı sınıf öğrencisi Muhsin Murat ve 5’inci sınıf öğrencisi Aliye Zeynep Bingül, Palandöken’deki Sway Otel’de 5 Aralık günü kampa girdi. Erzurum Gençlik Spor Bisiklet Kulubü’nün lisanslı kayak sporcuları olan ikizler, antrenörleri Sefa Yalçın ve İbrahim Yıldırım eşliğinde günde 4 saat kayak yapıyor. 2 bin 800 metre yükseklikten kayan Bingül kardeşler, hem Palandöken’in hem de okullarının maskotu oldu. Erzurum Bölge Adliyesi’nde Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde mühendis Nesrin Kaya Bingül çiftinin çocukları olan Aliye Zeynep ve Muhsin Murat Bingül, bu yıl 12- 14 Şubat’ta Kars’ın Sarıkamış İlçesi’ndeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen Özel Sporcular Alp Disiplini Türkiye Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu.
 
TÜRKİYE’DE TEKLER
 
Dünyada sayılı, Türkiye’de tek lisanslı sponcu olan özel ikizlere antrenörlük yapmaktan mutluluk duyduğunu vurgulayan antrenör Sefa Yalçın şunları söyledi:
 
"Özel Sporcular Federayonu’na bağlı olarak yarışan Zeynep ve Murat ağır derece otistik olup ülkemizdeki tek lisanslı sporcular. Ocak ayının ikinci haftasında Türkiye, Şubat ayının sonunda ise Polonya’da yapılacak olan dünya şampiyonsına hazırlanıyoruz. Zeynep ve Murat Türkiye Şampiyonu olarak asıl hedefleri olimpiyatlara gidip ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Polonya’da iyi derece alırlarsa, ardından olimpiyat seçmelerine katılacaklar. Çocukların durumuna göre günde en az 4 maksimum 6 saat antrenman yapıyoruz."
 
 

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 10:20

Etiketler : Özel    İkizler    Dünya    Şampiyonasına    Hazırlanıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1485
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN