Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İkinci Kez Meyve Verdi

İkinci Kez Meyve Verdi
Muğla’nın Datça İlçesi’nde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklarının etkisiyle armut ağaçları aynı yılda ikinci kez meyve verdi. Datça yarımadasının, özellikle Akdeniz’e kıyısı olan Mesudiye, Yaka ve Cumalı mahallelerindeki armut ağaçlarının aralık ayı ortasında meyve vermesi görenleri şaşırttı.

 

Mesudiye Mahallesi’nin Mezgit Mevkii’nde çiftçilik yapan 66 yaşındaki Recai Demirel, bahçesindeki armut ağaçlarının mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle ikinci kez meyve verdiğini söyledi. Ağaçların normalde nisan ve mayıs aylarında çiçek açtığını hatırlatan Demirel, "Haziran ve temmuz aylarında ise meyve veriyor. Bu yıl da aynı oldu. Yazın bol bol armut topladık. Ancak, eylül ayında ağaçlar ikinci kez çiçek açtı. Havaların soğumasıyla birlikte, çiçeklerin döküleceğini düşündük. Oysa öyle olmadı. Ekim ve kasım ayları ilkbaharı aratmayınca, çiçekler meyveye döndü. Aralık ayının ortasında meyveler yenilir hale geldi" diye konuştu.
 
Armutların yaz aylarına göre daha lezzetli olduğunu ifade eden Demirel, "Bugüne kadar böyle bir durumla hiç karşılaşmadım. 66 yıllık hayatımda, Aralık ayı ortasında dalından kopardığım armut hiç olmadı. Söyleseler de inanmazdım. Dalındaki meyveleri görenler ise gözlerine inanamıyor" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 17.12.2015 : 10:00

Etiketler : Datçada    Armut    Ağaçları    İkinci    Kez    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6023
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN