Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Vegan’ Hükümlü Osman Evcan İçin Eylem...

’Vegan’ Hükümlü Osman Evcan İçin Eylem...
Beyoğlu’nda, "hayvansal hiçbir gıda yemeyen kişi" anlamına gelen ’vegan’ hükümlü Osman Evcan’a destek vermek isteyen bir grup eylem yaptı. Basın açıklamasının ardından aralarına karışarak pankart açan başka bir gruba polis kovalayarak müdahale etti.

 

ABC İstanbul Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi üyesi bir grup saat 19.30 sıralarında Tünel Meydanı’nda toplandı. Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi’nde hükümlü olarak yatan Osman Evcan’a destek vermek isteyen grup, slogan atarak İstikla Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Ellerinde döviz ve flama bulunan grup trampet çalarak Galatasaray Meydanı’na geldi. Burada basın açıklaması yapan grup, vegan-vejetaryen olan Osman Evcan’a yaşamsal hakkı olduğu belirtilen yemek tercihi hakkının verilmesini istedi. Açıklamada, Osman Evcan’ın haklarını kazanmak için 37 gündür açlık grevinde olduğu vurgulandı.
 
Grup, Evcan’ın talepleri karşılanana kadar kendisine destek vereceklerini belirtti.
 
Osman Evcan’a destek veren grubun basın açıklamasının ardından, yaklaşık 10 kişilik başka bir grup açıklamayı bitiren grubun yanına geldi. Pankart açarak slogan atmaya başlayan gruba polis ekipleri müdahale etti. Polis ile izinsiz gösteri yapan kişiler arasında kovalamaca yaşandı.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 22:03

Etiketler : Hükümlü    Osman    Evcan    İçin    Eylem    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7865
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN