Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şırnak Ve Bingöl’de Yasak Protestosu

Şırnak Ve Bingöl’de Yasak Protestosu
Şırnak’ta üniversite öğrencileri, Bingöl’de de HDP ve DBP’liler, bölgede sokağa çıkma yasaklarını yürüyüş ve basın açıklamalarıyla protesto etti.

 

Şırnak Üniversitesi Demokratik Öğrenci Derneği (ŞÜDÖ-DER) öncülüğünde Cizre ve Silopi’de uygulanan sokağa çıkma yasağı ile dün gece 9 kız öğrencinin gözaltına alınması, düzenlenen yürüyüş ve yapılan basın açıklaması ile protesto edildi. HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, partililerin destek verdiği yürüyüşte öğrenciler sık sık ’Baskılar bizi yıldıramaz’, ’Cizre, Silopi halkı yalnız değildir’ sloganları attı. HDP ve DBP binası önünden toplanan öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Burada güvenlik önlemi alan polisleri gören öğrenciler, kalem ve kitaplarını göstererek, ’Tek silahımız kalem’ diye slogan attı. Öğrenciler adına konuşan üyesi Emrullah Özer, gözaltına alınan 9 arkadaşlarının serbest bırakılmasını ve yasakların kaldırılmasını istedi.
 
HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik de, "Bölgedeki yasaklara 2 gündür Silopi ve Cizre eklenmek üzere, sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Bu sokağa çıkma yasağı gayri ahlaki, gayri insani, bir durumdur" dedi.
 
Bölgede birçok yerde uygulanan sokağa çıkma yasağı kararı, Bingöl’de HDP ve DBP il örgütleri tarafından düzenlenen yürüyüş ve yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. HDP Bingöl İl Binası önünde toplanan grup, Dörtyol Saat Kulesi önüne kadar yürüyerek burada basın açıklaması yaptı.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 17:28

Etiketler : Şırnak    Bingölde    Yasak    Protestosu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5541
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN