Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

Üniversite Öğrencileriyle Buluştu
Baklavacı Güllüoğlu şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllüoğlu ile şirketin genel müdürlüğünü yapan oğlu Fatih Güllüoğlu Eskişehir’de düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileriyle buluştu.

 

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenen ’Babam ve Ben Nasıl Fenomen Olduk?’ adlı söyleşiye Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllüoğlu ile oğlu Fatih Güllüoğlu katıldı. Baklavacı kimliğinin yanı sıra İnstagramdaki hesabıyla fenomen haline gelen ve takipçi sayısı 226 bine ulaşan Fatih Güllüoğlu, sosyal medyayı kullanırken mutlaka gündemin de takip edilmesi gerektiğini söyledi. Söyleşiyi izleyen çok sayıda üniversite öğrencisin yönelttiği soruları da yanıtlayan Fatih Güllüoğlu şöyle konuştu:
 
"İlk olarak reklam sorumlumuza kendim için bir İnstagram hesabı açtırdım. Tabi o kurumsal bir firmaya yakışır olarak patron figürü yaratıyordu. Tabi bu benim karakterimi yansıtmıyordu. Daha sonra hesabı kendim devraldım. Pasta, kurabiye, baklava yapmak gibi iletiler paylaştım. Her şey adım adım oldu. Fotoğrafçılık eğitimleri aldım. Video için kurgu nasıl yapılır onu öğrendim. Şu an 226 bin civarında takipçim var. Sosyal medya çok kırılgan bir zemin. Özellikle sosyal medyada ulaştığınız başarı geçicidir. Yanlış kullandığınız bir kelime sizin başarınızı negatif olarak etkileyebiliyor. Özellikle bir firmayı temsil ederken bu noktada çok dikkatli olmanız gerekiyor. Gündemden kesinlikle bilgi sahibi olmanız gerekiyor. O gün bir şehit haberi, üzücü bir haber varken siz o sırada kurabiye tarifi paylaşamazsınız. Paylaştığınız zaman reaksiyon görür. Ama şehit haberini ilk siz fark eder ve bir post hazırlarsınız insanlar sizi önemsiyor. Bu kırılgan zeminde yürümek çok önemli."
 
’BİLGİSAYAR BAŞINDA OLMASINA KIZIYORDUM’
 
Baba Nejat Güllüoğlu da konuşmasında "Oğlumu arıyorum. Neredesin oğlum diyorum. Bilgisayar başındayım diyor. Bir şeyler yapmak istiyor ama benden de çekiniyor. Çocukluğunda da bilgisayara karşı çok ilgisi vardı. Bilgisayarda sürekli araba resimleri çizerdi. Ama biz böyle alışmamışız. Patronlarınız sizin ne yaptığınızı bilmez ki. Ben de kızdım. Yine mi bilgisayardasın, geç işinin başına dedim. Şimdi bakıyorum, doğru yolda bir şeyler yapmış. Onun yaptıklarının meyvesini görmeye başladım" dedi.İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Gürcan söyleşi sonunda Nejat Güllüoğlu ile oğlu Fatih Güllüoğlu’na birer teşekkür belgesi verdi. Öğrencilere ise Güllüoğlu baklavaları ikram etti.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 17:26

Etiketler : Baba-    Oğul    Güllüoğlu    Öğrencileriyle    Buluştu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7770
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN