Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya FED Kararına Kilitlendi

Dünya FED Kararına Kilitlendi
Para piyasaları aylardır FED’le yatıyor FED’le kalkıyor... FED’in tarihi kararı bu akşam ‘dünyanın en güçlü bürokratı’ Janet Yellen tarafından açıklanacak.

 

Tarihi gün geldi çattı...
 
ABD Merkez Bankası (FED) yıllardır sıfırda tuttuğu faizleri bu gece artırabilir. FED, son dönemin en kritik toplantısını bu akşam sonlandıracak. 2008 krizi sonrasında faizi yüzde 0-0,25 aralığına indiren FED'in yaklaşık 10 yıl aradan sonra ilk kez faizi artırması bekleniyor.
 
Karar Türkiye saati ile saat 21.00'de başlayacak toplantıda açıklanacak ve ardından FED Başkanı Janet Yellen açıklama yapacak. Piyasalar bu karar sonrası faiz artışlarının önümüzdeki dönemde ne sıklıkta devam edeceğine odaklanacak. Bazı yatırımcılar FED'in faizleri 2016 yılında bir iki kez da artıracağını düşünüyor.
 
KARAR GÜVERCİN Mİ ŞAHİN Mİ OLACAK?
 
Bu akşamki toplantıdan çıkacak karara göre bakılacak önemli detaylardan biri de FED üyelerinin görüşlerine ilişkin olacak. Kararın 'güçlü bir ittifakla mı, yoksa daha az bir destekle mi' alındığı da önemli... Son iki toplantıda Richmond ve Teksas Eyaleti FED Başkanları açık açık merkez bankasının faizleri artımama kararına karşı çıkmıştı. 

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 17:26

Etiketler : fed    amerikan    merkez bankası    faiz    janet yellen    döviz    dolar    para    piyasa    kur    ekonomi    borsa   


Yorumlar

4930
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN