Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnovasyonda Türkiye Üçüncülüğü TAKEV'e

İnovasyonda Türkiye Üçüncülüğü TAKEV'e
Türkiye İnovasyon Haftası nedeniyle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nce İntel firmasının sponsorluğunda düzenlenen ‘’Robotumla Geleceğe’’ adlı yarışmanın üçüncüsü TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Eren İlbi oldu.

 

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen organizasyona katılan 100 yarışmacı arasından ilk elemeden ilk 10 öğrenci arasına giren İlbi, görme özürlüler için geliştirdiği sensörlü gözlük projesi ile bir başarıya daha imza atarak Türkiye Üçüncülüğü elde etti.

TAKEV Öğrencisi Eren İlbi ödülünü Spor ve Gençlik Bakanı Akif Kılıç , TİM Meclis Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İntel Genel Müdürü Burak Aydın’dan aldı. Ülkemizde yaklaşık 216 bin , dünyada ise  30 milyondan fazla görme engelli vatandaş olduğunu belirten TAKEVli  Eren İlbi, görme engellilerin hayatını kolaylaştıracak projesiyle aldığı dereceden sonra projesini hayata geçirmek için girişimlerde bulunacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 17:03

Etiketler : haber    haberler    takev    eren ilbi    İnovasyonda Türkiye Üçüncülüğü    izmir    eğitim    kanalben    ben tv       


Yorumlar

7025
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN