Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Keresteciler Sitesini Kundaklamışlar

Keresteciler Sitesini Kundaklamışlar
Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde tamamen yanan keresteciler sitesinin kundaklandığı ortaya çıktı. Yangınla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

 

Hacı İbrahim Mahallesi İnönü Bulvarı Devlet Su İşleri karşısında bulunan Ceyhan Keresteciler Sitesi, 4 Aralık’ta bir iş yerinde başlayan yangının diğer iş yerlerine sıçraması sonucu tamamen yandı. 20 iş yeri ile 3 aracın küle döndüğü yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.
 
Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi önce yangının çıktığı işyerini belirledi. Burada yapılan detaylı incelemede yangının kundaklama sonucu ortaya çıktığı tespit edilirken, itfaiye tarafından hazırlanan raporda şöyle denildi:
 
"Yangının muhtemelen, marangoz ve mobilya atölyesinde ahşap malzemeler üzerine ateşli bir cismin düşürülmesi veya atılması sonucu, kolay yanıcı malzemenin tutuşmasıyla çıktığı ve etrafına sirayet ettiği, sonrasında diğer iş yerlerine sıçradığı kanaatine varılmıştır."
 
YANGINDAN SABIKALI
 
Polis de keresteciler sitesi çevresindeki işyerlerinin güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde yangın çıkarmaktan sabıkası bulunan 28 yaşındaki Musa G.’nin siteye giden cadde üzerine 3 ayrı noktada ateş yaktığını tespit etti. Görüntüleri izlemeye devam eden ekipler, Musa G.’nin sitedeki işyerlerinin önüne geldiğinde ağaçlar nedeniyle kameranın görüş açısından çıktığını, ancak bir süre sonra işyerinden alevler yükselmeye başladığını gördü.
 
Bunun üzerine Musa G., gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda küçük ateşleri ısınmak için yaktığını, ancak keresteciler sitesini kendisinin yakmadığını savunan G., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 16:47

Etiketler : Adanadaki    Keresteciler    Sitesi    Kundaklama    Sonucu    Yanmış    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN