Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


554 Şiirle ’Çanakkale Destanı’ Kitabı

554 Şiirle ’Çanakkale Destanı’ Kitabı
Kayseri’nin Pınarbaşı Belediyesi ile Kayseri Halk Ozanları Derneği, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle Türkiye’nin birçok ilinden şairlerin gönderdiği ’Çanakkale’ konulu şiirlerini bir kitapta topladı. Kitapta, 554 şiir yer aldı.

 

Pınarbaşı Belediyesi’nin Kültür Yayınlarından çıkan kitabın tanıtımı için Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, Halk Ozanları Derneği Başkanı Turgut Aydın ve Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Atabey Kılıç katıldı.
 
Toplantıda konuşan Halk Ozanları Kültür Derneği Başkanı Turgut Aydın, kendilerine destek veren Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş’a teşekkür etti. Aydın, "2 yılın çalışması, kolay değil. Emek ettik, yeri geldi uykularımızı kaçırdık ama edebiyat dünyasına ve bugün içi boşalmış dejenere bir nesile bizim de en azından bir damla bir şey yapıp da kurtarabilme adına, bir şeyler yapmaya çalıştık" dedi.
 
Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, Çanakkale’de yazılmış şiirler ve ağıtların kitapta toplandığını söyledi. 500 şiirden oluşan ve Türkiye’nin yörelerinden gelen eserleri kitapta toplayıp milli duyguyu gelecek nesillere aktarmak istediklerini söyledi.
 
Ataş, "Kültür yayını olarak çıkarttık. Milli hassasiyet olan her konuda üzerimize düşeni yapmaya çalıştı. 5 bin civarında basıldı, Türkiye’nin her tarafında dağıtılacak" dedi.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 16:35

Etiketler : Şiirle    çanakkale    Destanı    Kitabı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2805
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN