Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka Belediyesi Potanın Yıldızlarını Arıyor

Karşıyaka Belediyesi Potanın Yıldızlarını Arıyor
Futbolun dışındaki alternatif spor branşlarına destek veren Karşıyaka Belediyesi, basketbola yeni yetenekler kazandırmak için "Potanın Yıldızları Turnuvaları" başlattı.

 

İlçenin farklı mahallelerinde gerçekleştirilecek organizasyonlarda, 5’er kişilik gruplar bireysel olarak birbirleriyle yarışacak. Belirli noktalardan atışlar yapılacak ve en kısa sürede en çok topu potaya sokmak hedeflenecek. Puanlama usulüne göre gerçekleştirilecek turnuvalarda derece girenlere ödül verilecek, her mahallede seçilen gençler daha sonra genel turnuvada kozlarını paylaşacak.
 
Karşıyaka Arena’da düzenlenen ilk turnuvaya katılan 35 sporcu en yüksek puanı toplayıp, bir üst tura çıkabilmek için kıyasıya yarıştı. Turnuvada Berkant Şengül birinci, Barkın Kayatürk ikinci, Efe Gencer üçüncü oldu. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Aktif Şehir unvanıyla taçlandırdığımız sportif faaliyetlerimizi, sürdürülebilir hale getirmek için çalışıyoruz. Bir yandan tesis sayısını artırıyor, diğer yandan genç sporcuları yetiştermek için çaba sarfediyoruz. Karşıyaka’da her yaşta ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 16:21

Etiketler : Karşıyaka    Belediyesi    Potanın    Yıldızlarını    Arıyor    Spor   


Yorumlar

2631
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN