Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çapan Ödülünü Perşembe Günü Alıyor

Çapan Ödülünü Perşembe Günü Alıyor
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 9 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne layık görülen şair ve çevirmen Cevat Çapan, ödülünü perşembe günü düzenlenecek törenle alacak.

 

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün sahibini Ahmet Ada, Celal Soycan, Sina Akyol, Metin Cengiz ve Ogün Kaymak’tan oluşan değerlendirme kurulu belirledi. Kurul yaptığı değerlendirmede modern Türk şiirine verdiği katkının yanı sıra Çin’den Peru’ya dünya şiirinin Türkçe’ye kazandıran Çapan’ın şiirin insanla ilişkisini yalın bir Türkçe ile yansıtması da göz önünde bulunduruldu.
 
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, her biri kendi alanında edebiyatın yetkin isimlerinden oluşan ödül kurulunun bu yıl usta şair ve çevirmen Cevat Çapan’ı ödüle değer bulmasının sevindirici olduğunu söyledi. 
 
TÖRENLE VERİLECEK
 
Çin’den Peru’ya dünya şiirinin Türkçe’ye kazandırılmasının yanı sıra, yazdığı şiirlerde Türk diline katkıda bulunan usta şair ve çevirmen Cevat Çapan, ödülünü 17 Aralık Perşembe günü saat 18.00’de MTSO Büyük Konferans Salonu’nda düzenlenecek törenle alacak.
 
Mersin Kenti Edebiyat Ödülleri, Türkiye’de ve Mersin’de edebiyata ilgiyi artırmak, ulusal ölçekte bir verime dönüştürmek, okurların dikkatini nitelikli örneklere çekmek üzere, yapıtlarıyla Türk edebiyatının gelişimine katkıda bulunmuş kişileri onurlandırmak adına MTSO’nun girişimleriyle son 9 yıldır düzenleniyor.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 14:34

Etiketler : Şair    Cevat    Çapan    Ödülünü    Perşembe    Günü    Alıyor    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3708
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN