Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari Üniversitesi’nde Gerginlik

Hakkari Üniversitesi’nde Gerginlik
Hakkari Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci, protesto gösterisi sırasında okul binasına pankart asmak isteyince gözaltına alındı.

 

Sabah saatlerinde Hakkari Üniversitesi Çölemerik Meslek Yüksekokulu önünde toplanan bir grup Cölemerik Öğrenci Derneği (CÖDER) üyesi, öğretmenlerin Şırnak’ın Silopi ve Cizre İlçelerinden meslek içi eğitim gerekçesiyle ayrılmalarını basın açıklamasıyla protesto etmek istedi. Bu sırada bazı öğrencilerin meslek yüksekokulu binasına pankart asmak istemesi üzerine eyleme polis müdahale etti. Çıkan gerginlikte 8 öğrenci gözaltına alınırken, 1 polis memuru merdivenlerden düşerek hafif yaralandı. Polis çağrılan ambulansla hastaneye götürülerken, gözaltına alınan öğrenciler de zırhlı bir polis aracıyla Hakkari Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
 
Olay üzerine MYO’ya gelen Hakkari Belediye Eş Başkanları Fatma Yıldız, Nazmi Coşkun, İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, DBP Hakkari İl Başkanı Hüseyin Armut ve HDP Hakkari Merkez İlçe Başkanı Asım Özcan, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan ile görüştü.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 14:27

Etiketler : Hakkari    Gerginlik    Öğrenci    Gözaltında    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1805
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN