Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Umut Nöbeti 15. Gününde

Umut Nöbeti 15. Gününde
Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek vermek amacıyla başlatılan ‘Umut Nöbeti’ni, 15’inci gününde Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, Zaman Gazetesi Yazarı Mümtazer Türköne, Meydan Gazetesi Yazarı Cafer Solgun ve Cumhuriyet Gazetesi Reklam Genel Müdürü Özlem Aydan devraldı.Gazeteci-Yazar Nazlı Ilıcak da ‘Umut Nöbetine’ destek için cezaevi önüne geldi.

 

ASIL NÖBETİ HAKSIZ YERE CEZAEVİNE ATILAN GAZETECİLER TUTUYOR
 
Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde nöbete başlayan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, “Günlerdir burada arkadaşlarımız nöbet tutuyorlar. Aslında asıl nöbeti, haksız yere, hukuksuz şekilde cezaevinde tutulan gazeteci arkadaşlarımız tutuyor. Onların tuttuğu demokrasi nöbetine biz desteğe geldik. Diliyorum ve ümit ediyorum hapisteki 32 meslektaşımız biran önce özgürlüklerine kavuşurlar ve Türkiye şu utanç verici sahneden kurtulur ve biz işimize döneriz, mesleğimizi yaparız. Medya özgürlüğü gazetecilerin kişisel meselesi değildir. Toplumun özgürlüğüdür. Dolayısıyla ben bu nöbette, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, iş dünyasını, sendikaları ve demokrasi konusunda duyarlı herkesin bu nöbete sahip çıkması gerektiğine inanıyorum” dedi.
 
BU SADECE CUMHURİYET GAZETESİ’NİN MESELESİ DEĞİL
 
Nöbetin öğleden sonraki bölümünü Abdülhamit Bilici, Mümtazer Türköne ve Cafer Solgun’dan devralan Cumhuriyet Gazetesi Reklam Genel Müdürü Özlem Aydan, “Buradayım çünkü Türkiye için buradayım. Bu sadece Cumhuriyet’in meselesi değildir, bütün Türkiye’nin meselesidir. Çünkü bir ülkede hukuksuzluk varsa kaos vardır. Bundan sonraki nesillere böyle bir kaos bırakmak istemiyoruz. Ben aynı zamanda çocuğum için buradayım. Türkiye’nin daha güzel yaşanılır bir ülke olması için buradayım” diye konuştu.
 
CAN DÜNDAR’LA CEZAEVİ YAN YANA HİÇ YAKIŞMIYOR
 
Umut Nöbeti’ne destek için Silivri Cezaevi’ne gelen Gazeteci-Yazar Nazlı Ilıcak, “Can Dündar’la cezaevi yan yana hiç yakışmıyor. Çünkü sadece gazetecilik yapmış bir meslektaşımız. Hep doğrunun peşinde koşmuş, tarafsız ve cesur bir gazeteci” şeklinde konuştu.
 
Kimsenin umudunu kaybetmemesi gerektiğini belirten Ilıcak,  “Herkes dimdik ayakta dursun. Kimse protesto hakkının bir hak olduğunu unutmasın ve bunu kullansın. Kimse sinmesin ve korkmasın. Korkmak zalime ve zulme cesaret verir. Korkacak bir şey yok. Türkiye er geç demokratik bir ülke olacak. Biraz sabretmemiz gerekecek. Biz direnmezsek, biz gücümüzü belli etmezsek sonrasında zulümle mücadele imkansız hale gelir” dedi.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 14:21

Etiketler : Umut    Nöbeti    Gününde    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6940
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN