Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gözleri Kapalı Film İzlediler

Gözleri Kapalı Film İzlediler
Düzce'de, üniversite öğrencileri tarafından görme engellilerin sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen sesli betimlemeli film gösterimine katılanlar, gözleri bağlanarak filmi izledi.

 

Düzce Üniversitesi Radyo ve Sinema Topluluğu ile Düzce Üniversitesi Toplum Gönüllüleri’nce, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Görme engellilerin de yer aldığı gösterim için salona gelenlerin gözleri girişte bağlandı ve öğrencilerin yardımıyla koltuklarına oturdu. Katılımcılar, sesli betimleme tekniği ile gösterilen Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in başrolde oynadığı ’Bir Küçük Eylül Meselesi’ filmini izleyerek görme engellileri anlamaya çalıştı.
 
Düzce Üniversitesi Radyo ve Sinema Topluluğu Başkanı Erdinç Cihat Alemdar, insanların görme engellilerin sorunlarını anlamalarını sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 13:40

Etiketler : Görme    Engellileri    Anlamak    İçin    Gözleri    Kapalı    Film    İzlediler    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1314
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN