Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Altınordulu Cengiz: ''Biz Rol Modeliz''

Altınordulu Cengiz: ''Biz Rol Modeliz''
Altınordu’nun gelecek vaad eden futbolcularından Cengiz Ünder, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada Türkiye’ye örnek olduklarını söyledi.

 

Takımın sadece yerli oyuncularla mücadele ettiğini hatırlatan 18 yaşındaki oyuncu, "Bu kararlılığın verdiği güçle misyonumuzu yerine getiriyoruz. Altınordu,ş Türk gençlerine güveniyor. Biz bir rol modeliz.  PTT 1’inci Lig’deki 1.5 yıllık performansımızda başarılı olduğumuzu söyleyebilirim" dedi. 
 
Avrupa’nın çeşitli liglerinde genç futbolcuların büyüme evresinde A takıma çıkıncaya kadar yaklaşık 500 maç oynadığını dile getiren Cengiz, şöyle devam etti:
 
"2009’dan beri U14’ten A Takım’a yükselinceye kadar 151 lig ve kupa maçı oynadım. Yani Avrupa’ya göre 350 maç geriden geliyoruz. Bunun çözümü de futbola başlama yaşının düşürülmesi, futbol sahalarının artırılması ve sürekli küçük çapta özel turnuvalar düzenlenmesinden geçiyor." 
 
Uzun zamandır profesyonel futbolcu olma eğitimi aldığını, bu eğitimin en başında özgüvenin geldiğini vurgulayan Cengiz, daha sonra şunları söyledi:
 
"Ben 17 yaşında bir maça çıktığımda kaleyi gördüğüm ilk pozisyonda şutu atıp gol yapıyorsam, bunu aldığımız eğitime borçluyum. Avrupa’daki gençler her aşamada özgüvene sahip olabileceği maçlar oynuyor ve yukarıya eksiksiz çıkıyor. Olgunlaşınca hedefim İngiltere."
 
 

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 13:30

Etiketler : Altınordulu    Cengiz    Biz    Rol    Modeliz    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1014
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN