Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’daki Kampüse Geliyor

Bursa’daki Kampüse Geliyor
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Gemlik’te bulunan Hukuk Fakültesi’nin Bursa Görükle’deki ana yerleşke içerisine taşınacağını açıkladı. Prof. Dr Ulcay, "Gerekli onayları aldık. Hukuk Fakültesi’nin yeni binası için ilk kazmayı 2016 yılında vuracağız. 2018 yılında hukuk öğrencileri Görükle’deki yeni binada eğitime başlayacak" dedi.

 

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Hukuk Fakültesi yönetimi ve öğrencileri ile bir araya geldi. Gemlik Asım Kocabıyık Kampüsü’nü ziyaret eden Rektör Ulcay, burada öğrencilere Görükle yerleşkesi içerisinde yeni bina yapacaklarının müjdesini verdi. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz ve yöneticiler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, daha sonra öğrencilerle buluştu.
 
’2016’DA KAZMAYI VURACAĞIZ’
 
Buradaki konuşmasında, göreve geldiği ilk günden bu yana kendisine Hukuk Fakültesi’nin taşınması için yoğun bir talep geldiğini aktaran Rektör Yusuf Ulcay, sadece Hukuk Fakültesi’ni değil, tüm fakülteleri Görükle kampüsü içerisinde toplamak istediklerini söyledi. Rektör Prof.Dr. Ulcay şöyle konuştu:
 
"Uludağ Üniversitesi, çok büyük bir kampüse sahip. Fakültelerin tamamının kampüs içerisinde olması gerektiğini söyledim. Göreve geldikten sonra üniversitenin stratejik planını değiştirme hakkına sahip oluyorsunuz. Bir tek İnegöl İşletme Fakültesi’ni kampüse getirme şansımız yok. Çünkü İnegöl için yapılmış. Kanunen İnegöl’den taşıma yetkimiz yok. Onun dışında tüm fakültelerin Görükle yerleşkemize taşınmasını stratejik planımıza koyduk, onaylattık. Daha sonra hukuk fakültesinin 2016 yılının bütçesini çalışırken yaptığımız bu değişiklikler için devletten ödenek istedik. O bütçe geldi. Şimdi artık yeni yer için plan ve proje aşamasındayız. Böylece restör seçilmeden önce kampüse taşıma sözü verdiğim Hukuk fakültesinin yeni binası için 2016 yılında kazmayı vuracağız. 2018 yılına kadar devletin bize verdiği bütçe ile bu projeyi bitirmeyi planlıyoruz. Ancak bir hayırsever işadamımız çıkar ’Bu giderleri ben karşılamak istiyorum’ derse, o zaman çok daha erken bitirme şansımız olur. Bu konuda işadamlarımız ile görüşmeler yapılıyor. İnşallah bir hayırsever çıkar ise Hukuk Fakültesi’ni çok daha erken bitirebiliriz."

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 12:54

Etiketler : Gemlikteki    Hukuk    Fakültesi    Bursadaki    Kampüse    Geliyor    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9604
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN