Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ulaşımda Hedef 2030

Ulaşımda Hedef 2030
Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in kent içi ulaşımında gelecek 15 yılı şekillendirecek “İzmir Ulaşım Ana Planı" hazırlıkları için 40 bin hanede 120 bin kişiyle anket çalışmasına başladı.

 

 
Vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarının belirlenmesi, taleplerin alınması ve yeni ulaşım ana planının bu doğrultuda şekillenmesi amacıyla alanında uzman ekipler tarafından toplam 40 bin hanede 120 bin kişiyle yüz yüze görüşme yapılıyor. Sahada yürütülen çalışmaların yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi, görüş ve önerileri almak üzere toplantı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, 30 ilçe belediyesinde görevli ulaşım, planlama bölümleri yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökçe, bugüne kadar ulaşımla ilgili kentte yürütülen çalışmaların 2009 yılında onaylanmış “İzmir Ulaşım Ana Planı" doğrultusunda yürütüldüğünü, sınırlara 30 ilçenin dahil edilmesiyle birlikte İzmir bütünü için İzmir Ulaşım Ana Planı’nı güncelleyerek çalışmaları sürdüreceklerini belirtti. Kent içinde yürütülen önemli ulaşım yatırımları ile ilgili de bilgiler aktaran Gökçe; şöyle devam etti:
 
“Deniz ulaşımının kara ulaşımından aldığı payı artırmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Yeni aldığımız 15 yolcu gemisinden 8’i, 3 yolcu arabalı vapurundan da 1’i hizmete girdi. Diğerleri de arka arkaya geliyor. Bu yıl Foça’ya başlattığımız seferleri seneye Urla ve Mordoğan’a yapacağız. ’Tam Adaptif Akıllı Trafik Sistemi’miz Türkiye’de ilk olacak. Toros’ta ’Akıllı Trafik Yönetim Merkezi’ kuruyoruz. Pilot uygulama yaptığımız Bornova ve Bayraklı’da kavşak sıkışıklığında iyileşmeler görüyoruz. Yaygınlaştıkça kavşaklarda bekleme süresi azalacak. Raylı sistem, tramvay, yol yapım çalışmalarımız, alt ve üst geçit yatırımlarımız devam ediyor. Bergama’dan, Dikili’ye, Dikili’den Kınık’a kadar İzmir’in tüm ilçelerini kapsayarak hazırlanacak İzmir Ulaşım Ana Planı’nda kentin temel sorunlarıyla ilgili sizlerden doğru girdiler almamız ve plana dahil etmemiz çok önemli."
 
İzmir Ulaşım Ana Planı güncelleme çalışmaları, 250 kişilik bir ekiple yürütülüyor. Vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarının belirlenmesi, taleplerin alınması ve yeni ulaşım ana planının bu doğrultuda şekillenmesi amacıyla alanında uzman ekipler tarafından toplam 40 bin hanede 120 bin kişiyle iki aydır görüşmeler sürüyor. Anket çalışması kısa bir süre sonra sonuçlanacak. Ayrıca 5 bin sürücü, yolcu ve yayayla da anketler gerçekleştirilecek. Yapılacak çalışmalarla, kentte gerçekleşen günlük yolculuk verileri toplanacak ve yolculuk özellikleri dikkate alınarak gelecekte tüm kentte oluşacak ulaşım talebi tahmin edilecek ve bu talebe uygun bir ulaşım ağı oluşturulacak.
 
 

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 12:22

Etiketler : Ulaşımda    Hedef    Bölge   


Yorumlar

5195
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN