Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yamanlar’a Matematik Madalyası

Yamanlar’a Matematik Madalyası
Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından düzenlenen 62. Uluslararası Ortaokul Matematik Olimpiyatında Özel Yamanlar Okulları 7 Altın, 5 Gümüş, 8 Bronz toplam 20 madalya kazandı.

 

 
ABD Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından yapılan, Ortaokullar arası 62. AMC-8 Uluslararası Matematik Olimpiyatı’na bu yıl dünya genelinde 86 ülkenin 6 bin okulundan 350 bin ilköğretim öğrencisi katıldı.
 
Türkiye’den yarışmaya katılan okullar arasında yeralan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumlarına bağlı yedi Ortaokul toplam 7 altın madalya kazandı. Özel Yamanlar Ortaokulları öğrencileri ayrıca 5 Gümüş, 8 Bronz toplam 20 madalya aldı. Yamanlar Eğitim Kurumları Olimpiyat Koordinatörü Ömer Gürlü “ABD Matematik Birliğinin 86 ülkede sanal ortamda gerçekleştirdiği bu olimpiyat dünyanın en önemli okullarının katılımı ile yapılıyor. Öğrencilerimizi böylesine önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında ülkemize en çok madalya kazandıran okuluz. Türkiye için Dünya ile yarışıyoruz" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 16.12.2015 : 12:21

Etiketler : Yamanlara    Matematik    Madalyası    Bölge   


Yorumlar

3743
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN