Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dağda Mahsur Kalan 3 Kişi Kurtarıldı

Dağda Mahsur Kalan 3 Kişi Kurtarıldı
Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, Trekking sporu yapmak için dağa tırmanan ve mahsur kalan 1’i yaralı 3 işadamı AKUT tarafından kurtarıldı. 

 

 
Marmaris’te ’Club Areena’ isimli eğlence mekanın sahibi Kamil Issı, işadamı arkadaşı Aykut Mertel ve Seçkin Aydın ile beraber doğa sporu (Trekking) yapmak için sabah saatlerinde Marmaris-Muğla Karayolu’nun 7’inci kilometresinde bulunan Karadere Mevkii’ne gitti. Ayaklarında spor ayakkabı, şort ile hiçbir alet almadan patika yoldan ormanlık alana girerek 6,5 kilometre yürüyen 3 kişi Hava Radar Tepesi’ne ulaştıktan sonra geri dönüşe geçti. Geriye dönmek için yürümeye başlayan ve bu sırada ayağı kayan İşadamı Kamil Issı, kaya üzerine düşünce ayağı bilekten kırıldı. Bunun üzerine Issı’nın arkadaşlar durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. Arazi şartları nedeniyle jandarma AKUT’tan yardım istedi. AKUT ekipleri Issı ve arkadaşlarıyla yapılan telefon görüşmesi sonucunda yer belirlemesi yaptı. Ekipler 3 saat sonra işadamlarının bulunduğu alana ulaştı. Sarp kayalıklar ve sık ormanlık alan olması nedeniyle ekipler, sedye yerine işadamını taşıyarak indirme çalışması başlattı. 8 saat süren kurtarma çalışması sonrası Karadere Mevkii’ne getirilen Issı, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası ambulansla Özel Ahu Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Issı’nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Kurtarma çalışmalarından sonra konuşan Aykut Mertel, "Yaralı arkadaşımızı kurtaran ekiplere çok teşekkür ederim. Telefonlarımız çekiyordu ve buranın sarp kayalık olduğunu kişinin can güvenliği tehlikeye atılacak şekilde aşağıya inileceğini söyleyerek kurtarma helikopteri istedik. Bize helikopterin olmadığını söylediler. Çevremiz orman ve dağlık alanlarla kaplı. Kışın birçok doğasever buralarda trekking gibi çeşitli sporlar yapmaktalar. Allah göstermesin burada kanamalı bir durum olsa şahıs kurtarılıncaya kadar ölecek" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 21:28

Etiketler : Dağa    Tırmanış    Sırasında    Mahsur    Kalan    Kişi    Kurtarıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN