Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Girişimci Kadınlara Sertifika

Gaziantep’te Girişimci Kadınlara Sertifika
Gaziantep’te, Ticaret Odası, Japonya ile Ticari ve Kültürel İlişkileri Geliştirme Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi, ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ’Kadın girişimci eğitim programı’nı tamamlayan 30 kadın girişimciye törenle sertifikaları verildi.

 

Ticaret Odası’nda düzenlenen sertifika töreninin açılışında konuşan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Acıoğlu, kadın girişimciliğin arttırılmasını desteklemek amacıyla yıl içinde 130 kadına eğitim verdiklerini söyledi. Haziran ayında yapılan proje kapsamında ise 30 kadına girişimcilik eğitimi verdiklerini belirten Acıoğlu, şöyle dedi:
 
"Türkiye, kadının iş hayatına katılımı konusunda dezavantajı yüksek bir ülke olmasına rağmen girişimcileri destekleyecek birçok çalışma gerçekleştirildi. Vakıflar, dernekler ve odalar bu konuda çeşitli çalışmalar düzenledi. Son zamanlarda da bu alandaki politika, program ve etkinlikler hızla yaygınlaşmakta, kadın girişimcilerin sayısı artmaktadır. Kadın girişimciliğe son derece önem veren bir kurum olarak ‘Fikrim Geleceğim Projesi’ne destek vermek bizi ilk günden beri çok heyecanlandırmış ve memnun etmiştir. Bu projenin gerçekleşmesine ön ayak olan kurumları da tebrik ediyorum."
 
Konuşmaların ardından programı başarıyla tamamlayan 30 kadına sertifikaları verildi.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 17:12

Etiketler : Gaziantepte    Girişimci    Kadınlara    Sertifika    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1664
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN