Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Elvan'dan Akkuyu Açıklaması

Bakan Elvan'dan Akkuyu Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Rusya ile ortaya çıkan gerginlik sonrası, Mersin’in Gülnar İlçesi’ne inşa edilen Akkuyu Nükleer Santrali’nde çalışmaların durmasına yönelik olarak kendilerine ulaşan bir bilgi  olmadığını söyledi. Elban, ihracatçılara yönelik olarak da her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

 

Lütfi Elvan, seçimlerden sonra milletvekili seçildiği Mersin’e ilk ziyaretini yaptı. Kentteki temaslarına Mersin Valiliği ziyaretiyle başlayan Elvan, Vali Özdemir Çakacak tarafından karşılanırken 2 çocuk da çiçek verdi. Elvan, kendisinden yardım isteyen 2 kişiyi de dinledikten sonra valilik makamına geçti. Lütfi Elvan yaptığı açıklamada, kentin sorunlarının çözümü noktasında muhalefet partileri ve sivil toplum öregütleriyle de istişare halinde  anlattı. Elvan, gazetecilerin, Akkuyu Nükleer Santrali’ndeki çalışmaların durdurulduğu iddiasını sorması üzerine şu cevabı verdi:
 
"Hayır. Şu aşamaya kadar bize ulaşmış herhangi bir şey söz konusu değil. Biliyorsunuz özellikle ihracatçılarımıza yönelik bazı tedbirleri aldık. Bu tedbirleri almaya da devam edeceğiz. Elbette biz Rusya ile böyle bir sıkıntının yaşanmasını istemiyoruz. Mümkün olduğu ölçüde bu konuda bir hassasiyet içerisinde bir davranış sergiliyoruz. Umuyoruz ve bekliyoruz ki aynı hassasiyeti Rusya da gösterir."
 
HAVALİMANINI YAPACAĞIZ
 
Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili gelişmelerin sorulması üzerine de Elvan, şunları söyledi:
 
"Çukurova Bölgesel Havalimanını yapacağız. Her hangi bir sıkıntımız söz konusu değil ancak dün gece Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımızla görüştüm. Ulaştırma Bakanımız, özellikle teklif verecek olan firmaların ek süre istemesi yönünde bir talepleri olduğu şeklinde bir bilgi aktardı. Bu yatırımlarımızın her birini gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygısı, tereddüdü olmasın." 
 
Elvan, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Burada Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz tarafından çiçekle karşılandı.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 15:35

Etiketler : Başbakan    Yardımcısı    Elvan    Akkuyu    İçin    Bize    Ulaşan    Bir    Şey    Yok    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5266
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN