Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya’da Türk Camii Kundaklandı

Almanya’da Türk Camii Kundaklandı
Güney Almanya’nın Başkenti Stuttgart kentinde DİTİB Feuerbach Yeni Camisi kundaklandı

 

Çıkan yangında cami yanındaki büroların ve kütüphanenin bir bölümü yandı. Stuttgart polisinden yapılan açıklamada ilk bulguların ’kundaklama’ olduğu kaydedildi. Hasarın 100 bin Euro olduğu söylendi.
 
Olay Türklerin yoğunlukta bulunduğu Mauser sokağında saat 01.50’de meydana geldi. Çıkan alevler caminin yanındaki kütüphane ve bürolara sıçradı. Görgü tanıklarının zamanında itfaiyeye haber vermesi ile olası büyük bir yangının önüne geçildi. İtfaiyenin müdahalesine rağmen cami bürolarının bir bölümü ile cami altında bulunan market ve bürolar yanarak kullanılamaz hale geldi.
 
POLİS GENİŞ ÇAPLI İNCELEME BAŞLATTI
 
Stuttgart polisi caminin yanmasına neden olan yangını çıkaran kişi veya kişileri bulmak için soruşturma başlattı. Olaydan sonra yangının çıktığı yerde uzman ekiplerce geniş çaplı inceleme yapıldı.
 
Polis yaptığı açıklama yangının camdan içeri atılan bir madde ile çıktığından şüphelendiklerini; bunun ırkçı bir saldırı olma ihtimalinin yüksek olduğunu açıkladı. Polis, aynı kişilerin aynı semt üzerinde birkaç çöp konteyneri ve arabaların da ateşe verildiğini duyurdu.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 12:30

Etiketler : Almanyada    Ditib    Cami    Kundaklandı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4079
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN