Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı’da Molozlar Toplandı

Bayraklı’da Molozlar Toplandı
Bayraklı Belediyesi, ilçenin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen ve çoğunlukla ev tadilatı ile eşya yenilemelerinde ortaya çıkan inşaat molozlarını kapılarının önünden almak için kurduğu "Alo Moloz" hattı ile 2015 yılında 11 bin 520 ton molozu toplayarak çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçti.

 

Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevreye kaçak olarak dökülmeye devam eden molozları ortadan kaldırarak çevre ve görüntü kirliğini önlerken "Alo Moloz" hattı ile vatandaşların çoğunlukla ev tadilatı ve eşya yenilemeleri nedeniyle ortaya çıkan inşaat molozlarını kapılarının önünden alıyor. 23 Mahallede çalışmalarını sürdüren ekipler, farklı adreslerden aldıkları kullanılmaz haldeki eski koltuk, yorgan gibi eşyalar ile ağaç ve inşaat artıklarından oluşan molozları belirlenen alanlara taşıdı. Günlük 40 ton, ayda 960 ton, 2015 yılı boyunca ise bugüne kadar 11 bin 520 ton moloz toplayan ekipler, çevre ve görüntü kirliğini önledi.
 
Bayraklı Belediyesinin "Alo Moloz" hattı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 0 232 477 20 00 numaralı telefonu arayarak bu hizmetten yararlanabiliyor.
 
CEZASI VAR
 
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 41. maddesine göre inşaat atık ve artıklarının toplanmasına veya depolanmasına özgü yerler dışına atılması halinde 208 TL’den başlayıp, 10 bin 635 TL’ye kadar para cezası uygulanacağını belirterek, bu konuda uyarılarda bulundu.
 
Kaçak moloz dökerek çevre ve görüntü kirliliğine yol açanların bu davranışlarının kabul edilemez olduğunu belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Ekiplerimiz çevre ve görüntü kirliliğinin önlenmesi konusunda hassas bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalarla ile Bayraklıyı daha yaşanılabilir kent haline getirirken kaçak moloz dökümüne göz yummayacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 11:50

Etiketler : Bayraklıda    Molozlar    Toplandı    Bölge   


Yorumlar

5449
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN