Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


12 Yıl Sonra 29 Yıla Mahkum Oldu

12 Yıl Sonra 29 Yıla Mahkum Oldu
Adana’da kendisine eşcinsel ilişki teklif ettiğini iddia ettiği 26 yaşındaki İlker Altuğ’u bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan ve 12 yıl sonra yakalanan 37 yaşındaki İsa Uçak, 29 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Çağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi İlker Altuğ, 9 Temmuz 2003’te tatil için ülkesine giden İncirlik Üssü’nde öğretmen olarak görev yapan Amerikalı Jonathan Simth’in Cemalpaşa Mahallesi’ndeki evinde ölü bulundu. Salonda çıplak haldeki Altuğ’un 28 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlenirken, evde yapılan incelemede parmak izleri ve kan örnekleri alındı. Ancak o dönem katile ulaşılamadı.
 
Cinayet Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından faili meçhul cinayetleri araştırmak için kurulan özel ekip, İlker Altuğ’un cinayetini yeniden ele aldı. 2014’de faaliyete geçirilen Emniyet Genel Müdürlüğü parmak izi arşivi kayıtları ile İlker Altuğ’un cinayetinde bardaktan elde edilen parmak izlerini sistemde karşılaştırdı. Bu inceleme sonucu parmak izlerinin, 2011’de arkadaşı 49 yaşındaki Osman Salih Savaşoğlu’nu öldürdüğü iddiasıyla 15 yıl hapis cezası alan özel güvenlik görevlisi İsa Uçak’a ait olduğunu belirledi. Mahkeme kararı ile cezaevinde olan İsa Uçak’tan alınan kan örnekleri, olay tarihinde elde edilen delillerle karşılaştırıldı. Kan örneklerinin eşleşmesi sonucu sorguya alınan İsa Uçak cinayeti itiraf etti.
 
’EŞCİNSEL İLİŞKİ TEKLİF ETTİ’
 
İsa Uçak, kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde SEGBİS sistemi ile tutuklu bulunduğu Ceyhan M Tipi Cezaevinde karar duruşmasına çıktı. İlker Altuğ ile hava almak için gittiği bir parkta tanıştığını belirten Uçak savunmasında şunları söyledi:
 
"Yanıma oturan isminin İlker olduğunu söyleyen bir kişi arabası olduğunu söyleyip gezme teklif etti. Ben de kabul ettim. Bir süre gezdikten sonra evine gittik. Bana eşcinsel ilişki teklif etti, kabul etmedim. Evden gitmek istedim ancak kapı kilitliydi. Bu sırada mutfağa giden İlker, çırılçıplak halde elinde bıçakla geldi. Beni ilişkiye zorlamak istedi. Kabul etmediğim için bıçakla kolumu yaraladı. Ben de bir kaç kez yumruk vurduktan sonra elinden aldığım bıçağı bir kaç kez sapladım. Daha sonra üzerim kan olduğu için duş aldım. Anahtarı bulmak için evi aradım. En son pantolonunun cebinde anahtarı buldum ve evden ayrıldım."
 
Mahkeme heyeti, İsa Uçak’ı suçu işlediği tarihte yürürlükte olan TCK’ya göre cinayet suçundan herhangi bir indirim uygulamayarak 29 yıl hapse mahkum ederken, hırsızlık suçlamasıyla da Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 11:59

Etiketler : Yıl    Sonra    Yakalandı    Yıla    Mahkum    Oldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6396
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN