Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelini Aştı, Hayatı Değişti

Engelini Aştı, Hayatı Değişti
Samsun’un merkez Atakum İlçesi’nde oturan lise öğrencisi ’Spina bifida’ (omurilik) hastası 17 yaşındaki Özgenur Yirmibeş, yağlıboya resim, gitar ve dans kursuna giderek yaşama 4 elle sarıldığını ifade ederek, "Engelli arkadaşlarıma tavsiyem, kendilerini eve kapatmasınlar. Bir şekilde sosyal olarak çeşitli aktivitelerin içerisinde yer alsınlar" dedi.

 

Engelli olmayan 2 kardeşi daha bulunan Özgenur Yirmibeş, hayatının 2 yıl önce tamamen değiştiğini söyledi. Engeli nedeniyle yıllarca kendisini adeta eve kapattığını ve haftada 1 gün dışarı çıkmayı tercin ettiğini söyleyen Özgenur Yirmibeş, Atakum Belediyesi’nce açılan Yaşam Park ile tanıştıktan sonra özgüveninin yerine geldiğini, burada ilk olarak yağlı boya tablo yapmayı öğrendiğini belirtti. Doğuştan bedensel engelli olduğunu vurgulayan Özgenur Yirmibeş, şöyle dedi:
 
"Doğuştan engelli oluşum hayatımda uzun yıllar kısıtlamalara yol açtı. 2 yıl önce ise Yaşam Park ile tanıştım. Buraya gelmeye başladıktan sonra yağlı boya resim, yapmayı öğrendim. Sonrasında da kendime olan özgüvenim iyice arttı. Şimdi dans kursu ve gitar kursuna da gidiyorum. Ayrıca Atakum Belediyespor Boccia Takımı’na da katıldım. Hatta Samsun’da yapılan Türkiye Boccia Şampiyonası’nda madalya kazandım. Bu benim için gurur verici bir durum."
 
"SOSYAL AKTİVİTELERE KATILIN"
 
Engelli doğmayı kendilerinin istemediğini ifade eden Özgenur Yirmibeş, "Engelli olmamız, hayattan tamamen kendimizi soyutlamamız anlamına gelmiyor. Benim engelli arkadaşlarıma tavsiyem, kendilerini eve kapatmasınlar. Bir şekilde sosyal olarak çeşitli aktivitelerin içerisinde yer alsınlar. O zaman hayat gerçekten daha eğlenceli olacaktır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 11:31

Etiketler : Engelini    Aştı    Hayatı    Değişti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8343
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN