Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirgaz’dan Alo 187 Hatırlatması

İzmirgaz’dan Alo 187 Hatırlatması
İzmir Doğalgaz acil durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda çeşitli uyarılarda bulunulurken vatandaşların şüpheli durumlarda Alo 187’yi aramaları istendi.

 

Doğalgaz çalışmalarında şehiriçi altyapı, bina içi tesisat ve gaz yakma cihazları olmak üzere üç aşamalı güvenlik önlemi bulunduğu hatırlatılan açıklamada kokusuz olan doğalgazın kolay farkedilmesi için içine çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku enjekte edildiği hatırlatıldı. İzmirgaz yetkilileri acil durumlar için şu uyarılarında bulundu,
 
"Bu koku hissedildiğinde Doğalgaz Acil Müdahale 187 hattı telefonla aranmalı, görevlinin vereceği talimatlara eksiksiz uyulmalı. Konut veya bina içi ihbarlarda doğalgaz kaçağına bireysel müdahale edilmemeli, acil müdahale ekibinin gelmesi beklenmeli. Kapı ve pencereler açılarak ortam havalandırılmalı. Sayaç vanası kapatılmalı. Kibrit, çakmak gibi ateşleyici aletler kullanılmamalı. Elektrikli cihazlar ve elektrik düğmeleri çalıştırılmamalı, çalışır durumda olanlar kapatılmamalı, fişten çekilmemeli. Kapı zili kullanılmamalı, bir başkasına kullandırılmamalı. Koku olan alanda ev ve cep telefonları kullanılmamalı. Ev, apartman ya da iş yerinde bulunan insanların tahliyesi Acil Müdahale 187 Operatörleri’nin talimatları doğrultusunda sağlanmalı, girişler engellenmeli. İhbarda adres, telefon gibi bilgiler tam ve eksizsiz verilmeli."

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 11:23

Etiketler : İzmirgazdan    Alo    Hatırlatması    Bölge   


Yorumlar

5263
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN